Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Önden Gidenler
Önden Gidenler
Önden Gidenler


Tarih: 2011-09-26 TV : KANAL7 Saat: 22:00 Tür:Yaşam


PROF. DR. FARUK BEŞER İSLAM’DA AİLE HAYATI HAKKINDA MERAK EDİLEN SORULARI CEVAPLIYOR
Asr-ı Saadet yaşamına ve İslam’a ait tüm güzellikler her Pazartesi Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler programıyla izleyenlere ulaşıyor. Peygamber Efendimizin, Peygamberlerin, Ashab-ı Kiram’ın ve İslam büyüklerinin hayatlarından ibretli örnekler Ömer Döngeloğlu’nun yüreklere işleyen hitabetiyle ekrana geliyor. Bu haftaki programda Prof. Dr. Faruk Beşer İslam’da aile hayatı ile ilgili merak edilen soruları canlı yayında cevaplayacak.
Önden Gidenler’de bu hafta İslamiyet’e göre evliliğin hükmü nedir? Kadının eşinden habersiz ailesine para yardımında bulunması günah mıdır? Bekâr erkeğin boşanmış bir hanımla evlenmesi doğru mudur? Kadının kocasından habersiz para harcaması doğru mudur? İslamiyet’te akraba evliliği nasıl karşılanıyor? Evlenmek niyetinde olan kız ve erkeğin görüşmesinin sakıncası var mı? Bir erkekle kadının evliliği kader midir? Evlilikte eşlerin birbiri üzerindeki hakları nelerdir? Peygamber Efendimiz(s.a.v)’in evlilik hayatı nasıldı? Peygamber Efendimiz(s.a.v) hanımlarına nasıl muamele ederdi? Peygamber Efendimiz(s.a.v) nasıl bir eşti? İslamiyet’e göre nafaka nasıl verilmeli? Çocuklara verilen nafakanın evin ihtiyaçlarına harcanması günah mıdır? Erkek hanımını habersiz(talak ederse) boşarsa, nikâh düşer mi? Eve gelmeyen erkekle evli kadının nikâhı düşer mi? İslam’a göre hasta eş boşanırsa günahı nedir? İslamiyet’te evliliğin hükmü nedir? Bekâr erkeğin boşanmış bir hanımla evlenmesi doğru mudur? İslamiyet’te akraba evliliği nasıl karşılanıyor? Bir erkekle kadının evliliği kader midir? Evlilikte eşlerin birbiri üzerindeki hakları nelerdir? Gibi konuyla ilgili ve izleyicilerden gelen sorular Prof. Dr. Faruk Beşer tarafından cevaplanacak.
Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler’de İslam tarihinden çarpıcı kesitler her hafta Ömer Döngeloğlu’nun akıcı anlatımıyla ekrana geliyor… Asr-ı Saadet yaşamının detaylarını bütün güzellikleriyle ortaya koyan çarpıcı sohbetiyle Ömer Döngeloğlu Pazartesi akşamlarınızı manevi bir şölene çeviriyor. Döngeloğlu, peygamberler hakkında merak edilenleri her hafta tüm ayrıntısıyla ve etkileyici anlatımıyla izleyiciyle paylaşıyor.

Künye :

Önden Gidenler izle -> KANAL7 canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı