Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Doktorum
Doktorum
Doktorum


Tarih: 2011-10-07 TV : KANAL D Saat: 09:00 Tür:Yaşam


Doktorum
“Kireçlenme”
Kanal D’nin sunuculuğunu Zahide Yetiş  ve Op. Dr. Aytuğ Kolankaya’nın yaptıkları sağlık programı “Doktorum”da bugün, “Kireçlenme” konusu ele alınacak.
İstanbul Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cihan Aksoy ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fahri Erdoğan Doktorum’un uzman konukları.
Özellikle eklemlerde oluşan ve eklem hareketini sağlayan kıkırdak dokunun bozulmasına yol açan kireçlenme, yol açtığı ağrı ve hareket zorluğu nedeniyle en önemli sağlık sorunlarından. Şişmanlık, yaş, doğumsal eklem kusurları ve kullanılan bazı ilaçlar eklemlerde erken yaşlanmaya neden olabiliyor. Peki, kireçlenme kalpte de oluyor mu? Beslenme ile kireçlenmeden korunmak mümkün mü? Kireçlenmede sanıldığı gibi eklemlerde kireç mi birikiyor? Kireçlenmeden korunmak mümkün mü? Kireçlenmede enjeksiyon tedavisi nasıl yapılıyor? Kireçlenen eklemlere protez uygulaması ne zaman gündeme gelmeli? Bütün bu soruların yanıtları ayrıntılı olarak Doktorum’da verilecek.
Konuk uzmanlar, hem stüdyo konuklarının hem de canlı  telefon ve mail yoluyla Doktorum’a ulaşan izleyenlerin sorularını  yanıtlayacak

Künye :

Doktorum izle -> KANAL D canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı