Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
İnsan
İnsan
İnsan


Tarih: 2011-10-10 TV : NTV Saat: 21:00 Tür:Belgesel


NTV Belgesel Kuşağı
"İnsan"
(Human Planet)
Şehirler:
Vahşi Şehir Ormanında Hayatta Kalmak
(Son Bölüm-Tekrar)
BBC yapımı “İnsan/Human Planet”in son bölümü  “Şehir: Vahşi şehir ormanında hayatta kalmak”  bir kez daha ekranda. Belgeseli ünlü oyuncu Tuncel Kurtiz seslendiriyor. 
Bizim tarafımızdan bizim için yapılmış olan bir ortama: Şehre bakış.  Dünya nüfusunun yarısından fazlası artık vahşi şehir ormanında yaşıyor.  Şehir yabani doğayı uzakta tutmak için inşa edilmiştir – fakat doğa bir kenara itilemez. Geceleri kanımızı emen yatak böceklerinden restoranlarımızdakilere kadar birçok hayvan bizimle yaşamaya adapte oldu. 
Fakat tüm şehir hayvanları bela olarak görülmüyor. Fas’taki eski Fez şehrinde deri tabakhanelerinin işi güvercin pisliğine bağlı.  Hatta futuristik Dubai doğanlar olmadan sendeleyebilir.
Jaipur’un banliyölerinde bir Bishnoi kadını alageyik yavrusunu emziriyor. İnsanlar doğanın hayatta kalmamızın devamı için anahtar niteliğinde olduğunun farkına vardılar. 
Manhattan’ın çatılarında bir grup arıcıyı buluyoruz.  Masdar, Abu Dabi’de İngiliz mimar Norman Foster karbon-nötr atıksız bir gelecek şehrini kuruyor. 
Gelecek bu mudur?  İnsan gezegeni ancak eğer doğayı korursak yaşayabileceğimizin farkına varmaya başlıyor.

Künye :

İnsan izle -> NTV canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı