Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Alemin Kralı
Alemin Kralı
Alemin Kralı


Tarih: 2011-10-14 TV : ATV Saat: 20:00 Tür:Yerli Dizi


Aslan’ın Gençlik Yıllarındaki Gizemleri Ortaya Çıkar…Aslan’ın Eline Geçen Asalet’in Gizli Kasetinde Ne Var?
Jülide’ye Gelen Damat Adayı Herkesi Şoka Sokar..
ALEMİN KIRALI
(5. Bölüm)
Komedi film ve dizilerinin kral ve kraliçesi muhteşem bir yapımda buluşuyor:  ALEMİN KIRALI… Şafak Sezer ve Oya Başar, her Cuma gecesi ATV ekranlarına gelen dizide, başrolleri Evrim Akın, Zeynep Gülmez ve Metin Yıldız’la paylaşıyor…
Yapımcılığını Türk Malı, Yahşi Cazibe gibi rating rekorları kıran komedilere imza atan Süreç Film/Ali Gündoğdu-İnci Günoğdu’nun üstlendiği Alemin Kralı’nın senaryosunu Kemal Kenan Ergen kaleme aldı. Yönetmen ise Derya Yaruc.
Şafak Sezer dizide, petshop dükkanında solucan, sülük, tavşan ve benzeri hayvanları satan kendi halinde bir esnafı canlandırıyor…
Kibirli kayınvalidesi Asalet’e (Oya Başar) yıllardır bir türlü yaramayan Aslan ( Şafak Sezer)’ın hayatının akışı,   kayınbabası Nejat, son nefesinde, “Karım, kızlarım ve torunlarım sana emanet…” diyerek ölünce birdenbire değişiyor… Üç kız babası olmanın gerekleriyle zor baş ederken kendini bir anda altı kadının yaşadığı insomniyak Asalet’in evinde içgüveysi olarak bulan Aslan’ın başına, kayınbabasına verdiği sözü tutmaya çalışırken birbirinden komik olaylar geliyor.  İşe her gittiğinde  gözü arkada kalan , evde ne dolaplar döndüğünü öğrenmek için yanıp tutuşan Aslan’ın maceralarını ATV’de her hafta büyük bir keyifle izleyeceksiniz.
Dizinin 14 Ekim Cuma akşamı yayınlanacak beşinci bölümünün özeti ise şöyle:
Ahsen ve Ayben havuz partisine katılmak için Aslan’ı kandırmaya karar verirler ve hep beraber saklambaç oynamaya başlarlar. Aslan ve Oben evin ardiyesine saklanınca eski defterler ortaya çıkar. Aslan’ın gençlik yıllarındaki gizemler Oben’e büyük bir şok yaşatır.
Asalet’e karşı elinde büyük bir koz bulunduran Aslan bunu kullanmaya karar verir ancak ehliyetini trafik polisine kaptırınca kozlar yine Asalet’in eline geçer. Asalet’in gizli kasetinde ne olduğu ise büyük bir merak konusudur.
Jülide’ye görücü gelecektir. İlk başta bu işe şiddetle karşı çıkan Jülide, internette damat adayının fotoğrafını görünce fikrini değiştirir. Ancak sonuç yine herkesi şoka sokar.
Bir yanlış anlama sonucu Kubat’ı yaralayan Nihale, Kubat’ın yanlış bir hareketine maruz kalır. Artık Nihale duymuyordur, Kubat, evde bağıra bağıra konuşan karısını susturmak için acımasız girişimlerde bulunur. Ancak Aslan, bunu Kubat’ın yanına kar bırakmaz.

Künye :

Yapımcı:         Süreç Film /Ali Gündoğdu-İnci Gündoğdu
Yönetmen:     Derya Yaruc
Senaryo:         Kemal Kenan Ergen
Oynayanlar:     Şafak Sezer, Oya Başar, Evrim Akın, Zeynep Gülmez, Metin Yıldız, Ececan Gümeci, Elvin Levinler, Yağmur Ün, Birsu Demir, Çağrı Büyüksayar


Alemin Kralı izle -> ATV canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı