Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Makam Farkı
Makam Farkı
Makam Farkı


Tarih: 2011-11-13 TV : NTV Saat: 21:15 Tür:Yaşam


 “MAKAM FARKI”
Mehmet Barlas ve Oğuz Haksever’den Makam Farkı
 –Tekrar-
Makam Farkı, Bayramda yayınlanan özel bölümüyle bir kez daha ekranda. “Canı gönülden lütfedip siz de onlara iştirak eder misiniz?” Mehmet Barlas ve Oğuz Haksever’in Türk Müziği tutkunları için hazırladığı “Makam Farkı”, NTV Radyo’dan televizyona geçiyor.
Sanat müziği tutkunu olan ve evinde geniş bir arşive sahip olan Mehmet Barlas ile yine bir müzik tutkunu, iyi bir klasik Batı müziği arşivinin yanı sıra ciddi bir sanat müziği takipçisi de olan Oğuz Haksever, NTV’de Makam Farkı’nda seyirciyle buluşuyor. Rast makamından Nihavent’e, Uşşak makamından Hüzzam’a Türk Sanat müziğinin en sevilen eserleri iki müzik tutkunu kendi arşivlerinden seçtikleri farklı makamlardaki eserleri seyirciyle buluşturuyor.   
Barlas ve Haksever, Türkiye’nin usta seslerinden seçtikleri şarkı ve türküleri, klasik müzik eserlerini, unutulmaz fasıl ve koro performanslarını seyirciyle paylaşacak. İki ünlü ismin arşivlerinden Zeki Müren, Münir Nurettin Selçuk, Mehmet Özkaya,İnci Çayırlı, Müslüm Gürses, İbrahim Tatlıses, Musa Eroğlu’nun yanısıra Nilüfer, Şebnem Ferah’ın yanı sıra  Türk müzik tarihinde unutulmaz eserlere imza atmış sanatçıların beğendikleri eserlerini seyircileriyle paylaşacak. Yerli ve yabancı olmak üzere daha pek çok beğenilen ses sanatçısının eserleri de Makam Farkı’nda yer alacak.

Künye :

Makam Farkı izle -> NTV canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı