Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Olağanüstü Kadınlar
Olağanüstü Kadınlar
Olağanüstü Kadınlar


Tarih: 2012-02-12 TV : NTV Saat: 22:00 Tür:Belgesel


NTV Belgesel Kuşağı
“OLAĞANÜSTÜ KADINLAR”
(Extraordinary Women)
BİR KRALIN UĞRUNA TAHDINDAN VAZGEÇTİĞİ KADIN
WALLIS SIMPSON
 –Üçüncü Bölüm-
NTV Belgesel Kuşağı’nda sıradışı kadınların üçüncü bölümü ekrana gelecek. BBC belgeselinde (Extraordinary Women) tüm zorluklardan zaferle çıkmış Olağanüstü Kadınlar’ın, 20. yy.’ın ilham verici ikonlarının öykülerini izleyeceksiniz. Belgesel NTV ile aynı anda ntvmsnbc.com’da da yayınlanacak. 
Uçarı bir sosyetik hatta Nazi sempatizanı olan Wallis Simpson, iki kere boşanmış bir Amerikalı. Simpson, 20. yy’ın en çok konuşulan evliliklerinden birini yaptığında kraliyet krizine neden oldu. 10 Aralık 1936 tarihinde Kral 8. Edward İngiliz hükümeti ve kraliyet ailesinde şok yaratacak bir kararla onunla evlenmek için tahtından vazgeçti.
Genç bir lady olarak Wallis şampanya, danslar, erkekler ve partiler için yaşadı. Ancak kötü seçimler yaptı. Bir Amerikan pilotu olan ilk kocası Win Spencer’ın çok içmesi ve ona kötü davranması nedeniyle ilk evliliği kısa sürdü. İkinci kocası Ernest Simpson onu çok sıkılacağı ve izole bir hayat süreceği Londra’ya götürdü. Bu durum Londra sosyetesinde Kral Edward ile tanışıncaya kadar devam etti.
Kısa süre sonra İngiltere’nin gelecek kralı karizmatik Prens Edward ve Wallis Simpson birbirlerine aşık oldular. Ancak İngiliz hükümeti yasaları ve kiliseye göre bir kral boşanmış bir kadınla evlenemezdi. Edward sevdiği kadınla evlenebilmek için tacından ve tahtından vazgeçti. Edward’ın aşkı uğruna tahtı bırakması tüm ulusu şok etti.
Tacını kaybettikten sonra Windsor Dükü ünvanını alan Edward ve düşes Wallis kraliyet ailesinden dışlanarak hayatlarının geri kalanını bir sürgünde yaşamak zorunda kaldılar. İstedikleri hayat bu olmasa da birbirlerine sahiptiler ve ellerinden gelenin en iyisini yaptılar. 2. Dünya Savaşı boyunca yorulmak bilmeden çalıştılar. Bahamalar’a gönderildiklerinde hayır kurumları açtılar. İlerleyen yıllarda kendilerine Paris’te bir hayat kurdular. Wallis dünyanın en iyi giyinen kadınlarından biri olarak bilinmeye başladı.
Ancak her şeye rağmen Wallis Simpson’ın ünü hep kusurlu oldu. Neticede o bir kralın tahtından vazgeçmesine neden olmuş bir kadındı.

Künye :

Olağanüstü Kadınlar izle -> NTV canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı