Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
İstanbul Hatırası
İstanbul Hatırası
İstanbul Hatırası


Tarih: 2012-02-13 TV : KANAL7 Saat: 18:15 Tür:Yerli Dizi


SULTAN GERÇEKLERLE YÜZLEŞMEYE BAŞLAR
Taşradan İstanbul’a göç etmek zorunda kalan Demir ailesinin İstanbul’da verdiği yaşam mücadelesinin öyküsü; “İstanbul Hatırası” onuncu bölümüyle Kanal 7’de izleyiciyle buluşacak. Dizinin yeni bölümünde Selma Ahmet’le birlikte eve döner. Sultan yardım için gittiği villada Deniz ve Eda’yı birlikte görür ve gerçeklerle yüzleşmeye başlar.
Dizinin başrolünde Türk sinemasının Usta oyuncularından Murat Soydan beyazcamın başarılı genç oyuncularıyla birlikte etkileyici bir performans sergiliyor. Bir aile dramı olan İstanbul Hatırası, taşra ile büyükşehir arasında kalan, hem kendi içinde hem de yaşadığı toplumda çatışmalar yaşayan insanların öyküsünü etkileyici bir dille anlatıyor.
Ekonomik güçlükler, arazilerin ve marangozhanenin aileyi geçindirmemesi ve taşradaki sıkışmışlık ve ardından ağanın nişanlı kızını kaçıran oğul yüzünden taşradan büyük şehre göçe zorlanan çaresiz bir aile... Taşradan büyükşehre göç eden aile, İstanbul Beykoz’da, lüks villaların, iş merkezlerinin olduğu bir yerde iki katlı gecekondu türü bir evde yaşamaya başlar ve birbirlerine kenetlenirler. Zamanla aile içerisinde farklılaşmalar, birbirlerine yabancılaşmalar, ayrılıklar ve kavgalar baş göstermeye başlar. Dizi hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler www.kanal7.com ve www.istanbulhatirasi.tv adreslerini ziyaret edebilirler.

Dizinin onuncu bölümünde, Meltem,  Neslihan’a Atilla’nın kendisiyle ilgilendiğinden ve bundan hoşlanmadığını söyler. Selma ve Ahmet kötü bir otel odasındadırlar. Selma hastalanmıştır. Ahmet üzgün ve çaresiz bir şekilde ne yapacağını bilemez. Salim Servet’i görür ve arabasıyla belli etmeden takip ederek Yakup ustanın evine ulaşmayı planlar. Hasan evde, Meltem villada Eda’nın vereceği parti için hazırlıklara başlamıştır. Neslihan’dan kendisine yardımcı olmasını ister.  Neslihan gidemeyince yerine Sultan’ın gitmesine karar verilir. Mert Tülay’ı gezmeye davet eder. Rafet ona bir iş verince Tülay’la sözleştikleri yere gidemez. Tülay bu duruma çok bozulur. Rafet’ten yardım alan Ahmet, Selma’yı doktora götürmüştür. Ahmet Selma’yla birlikte eve döner.  Bu durum Yakup ustayı mutlu etmiştir. Servet takip edildiğini anlar. Servet hızlı adımlarla ara sokaklarda izini kaybettirmeye çalışır. Sultan villaya geldiğinde kötü bir sürprizle karşılaşır. Deniz ve Eda yan yanadır. Sultan nefesinin kesildiğini hisseder. Gerçeklerle ilk defa yüzleşir.
 İstanbul’un taşı toprağı altın mı, yoksa ateş mi… Bir ailenin İstanbul’da verdiği zorlu yaşam mücadelesi dramlar, hüzünler, sevinçler, sevgiler, dostluklar ve nefretlerle yoğrulmuş bir hikâye ile Kanal 7’de ekrana geliyor.       
İstanbul Hatırası Pazartesi akşamı 18.15’te yeni bölümüyle Kanal 7’de. İstanbul Hatırası hafta içi her gün 18.15’te Kanal 7’de.

Künye :

Yönetmen: Tulip Karamanbey, Oyuncular: Murat Soydan(Yakup),      Umut Özkan(Ahmet), Sevinç Kumaş(Selma), Bestemsu Özdemir(Sultan), Bora Atabey(Deniz), Özcan Varaylı(Salim), Nihan Özcan(Neslihan), Barış Yapıcı(Servet), Tuvana Çeviker(Meltem), Damla Debre(Eda), Meral Küçükerol(Türkan), Kaan Ertam(Hasan), Şahin Genç(Rafet), Rıza Leki(Mert), Elif Tığlı(Tülay), Oğuzhan Turan(Ali),Yapım: Yeditepe Yapım.


İstanbul Hatırası izle -> KANAL7 canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı