Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Büyük Risk
Büyük Risk
Büyük Risk


Tarih: 2012-06-18 TV : STAR TV Saat: 23:10 Tür:Yarışma


Yeni bölüm.
BÜYÜK RİSK
1984 yılından bu tarafa 29 Emmy Ödülü kazanan efsane bilgi yarışması Büyük Risk, Ünlü oyuncu Selçuk Yöntem’in sunumuyla  Pazartesi ve Salı Star’da.
Ece Uslu,Defne Yalnız,Nejat Yavaşoğulları Günseli Kato,Türkan Şoray,Halit Kıvanç sorularıyla Büyük Risk’te…
Her bölümde üç yarışmacının katıldığı  "Büyük Risk"te katılımcılar Selçuk Yöntem’in sorularına yanıt bulmaya çalışacaklar.
Ünlü konukların da yarışmacı olarak katılacağı "Büyük Risk"te bilgisine güvenen ve hızlı olduğuna yarışmacılar bir sonraki yarışmada devam hakkı kazanırken para ödülü de çığ gibi büyüyecek. 
Ünlülerden de  soru geliyor!
Sanat, spor ve shov dünyasının önemli isimleri her bölümde  sorularıyla yarışmaya renk katıyor.
Bunları biliyor musunuz?
•     Büyük Risk, (Jeopardy!)  Amerika Patent ve Marka Ofisi tarafından “Amerika’nın En Sevilen Quiz Şov”u olarak tescil edildi. 
•     1984 yılındaki ilk yayınından bu yana Büyük Risk, (Jeopardy!)  Amerika’da 29 defa Emmy Ödülü aldı. Program sunucusu Alex Trebek ise 5 defa Emmy’e layık görüldü.
•    Amerika’da en yüksek ödül $3,255,102 ile Brad Rutter tarafından kazanıldı. Ken Jennings ise 2004-2005 sezonlarında üst üste kazandığı 74 yarışma ile rekor kırdı ve 2.5 milyon dolardan fazla ödül aldı. 
Büyük Risk’e Uzaydan Destek
•    NASA astronatları uzay mekiği Atlantis’ten Uluslararası Uzay İstasyonu’na yanaşırken Büyük Risk (Jeopardy!)  için ipuçları verdi.
Amerika’da Ünlülerin Tercihi Oldu
•     Büyük Risk, (Jeopardy!)  için ipuçları sunan tanınmış kişiler arasında Ürdün kraliçesi Rania Al-Abdullah, Morgan Freeman, Adam Sandler, Edward Albee, Glenn Close, Oprah Winfrey, Katie Couric, Christiane Amanpour, Anderson Cooper, Dr. Oz, Charles Barkley, Bill Clinton, Hillary Clinton, Al Franken, Rudy Giuliani, John McCain, Jerry Seinfeld, Joe Torre, Andrew Lloyd Webber ve Nobel ödüllü bir konuk yer alıyor.
•     Büyük Risk’nin (Jeopardy!)  ünlü yarışmacıları arasında Jodie Foster, Ashton Kutcher, Nathan Lane, Al Franken, Chris Matthews, Harry Connick, Jr., Neil Patrick Harris, Andy Richter, David Duchovny, Wayne Brady, Star Jones, Jane Seymour, Jason Alexander, Regis Philbin, Scott Hamilton, Mike Piazza, Larry King, Buzz Aldrin, Kareem Abdul-Jabbar, Tom Clancy, Kirsten Dunst, Naomi Judd, Kelsey Grammer, General H. Norman Schwarzkopf, Stephen King ve Carol Burnett yer alıyor.  1992’den beri yayınlanan "Celebrity Jeopardy!"de 200’den fazla yıldız yer almış ve toplam  7 milyon dolar hayır kurumlarına bağışlanmış. 
Eğitimciler Çok Beğendi
•    Büyük Risk’nin soru-cevap formatı eğitimciler tarafından da önemli bir motivasyon aracı olarak kullanılıyor.  Eğitimcilerin sınıfta da kullanabildiği ve müfredata uygun soru cevapların yer aldığı elektronik versiyonları da bulunuyor.

Künye :

Büyük Risk izle -> STAR TV canlı yayın



Reklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı