Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > SILA Bölüm 16 / Yeni Bölüm

SILA Bölüm 16 / Yeni Bölüm
Bölüm 16 / Yeni Bölüm Silahlar patlar ama ateş edenin kim olduğu akıllarda büyük soru işaretleri yaratır. Patlayan silah aslında Sıla ve Boran arasında, galibi belli olmayan bir savaş başlatır.

SILA

Bölüm 16 / Yeni Bölüm

12 Ocak Cuma 20:00'de atv
  
 
Mezopotamya'nın bereketli toprakları. Hiçbir penceresi birbirine bakmayan, yüksek avlulu evleri, daracık sokakları olan topraklarda kanun tanımaz töreler, töreye karşı gelen aşk!
Kalbinde hep hasret büyütmek zorunda kalan bir kızla, töreleri ve kalbi arasında kalan Boran'ın tutkulu aşk hikayesi!
Yazgısı, onu üç yaşındayken özünden, ailesinden koparıp, İstanbul'a sürükler. Kökleri Doğuda, Batı dünyasına ait Sıla, bir yalanla büyür. Sıla başka bir dünyaya kök salmaya çalışırken o farkında değildir ki, o topraklar kızların kaderini başkaları yazar. Sıla'nın hiç duymadığı Berdel kelimesi, hayatının tüm seyrini değiştirir. Hiç tanımadığı ağabeysinin canını kurtarmak için, hiç görmediği aşiret reisi Boran'la zorla evlendirilir. Artık Sıla kocaman bir evde, yıkılmaz kuralları olan bir töreye hapistir. Sıla her gün kaçış planları yapar ama farkında değildir ki, asıl kaçmaya çalıştığı şey, içinde yavaş yavaş büyüyen Boran'a duyduğu umarsız aşktır. 
BÖLÜM ÖZETİ:

Silahlar patlar ama ateş edenin kim olduğu akıllarda büyük soru işaretleri yaratır. Patlayan silah aslında Sıla ve Boran arasında, galibi belli olmayan bir savaş başlatır. Sıla, aşktan mı yoksa intikam duygusundan mı olduğunu anlayamadığı bir hırsla karşı atağa başlar. Boran’ı ve töreleri yok etmek için yeni planlar yapacaktır.Diğer yandan Cihan’ın davranışları şüphe çekmeye başlamış ve Boran’ın aklı karışmıştır. Cihan ile Esma arasında amacı belli olmayan bir yakınlaşma vardır. Cihan neyin peşindedir? Azad şirkette işe başlar, bu onun kendini ispat etmesi için bir fırsattır. Öte yandan Boran da yeni yatırımlarıyla ilgilenmesi için işin başına yeni bir yönetici alır. Ama bu gelişme Boran’ın hesaba katmadığı sorunlara sebep olacaktır. Boran da Sıla da birbirlerini gizli gizli izlettirmekte, atacakları adımları önceden bilmeye çalışmaktadır. Boran’a olan duyguları arasında sıkışıp kalmış, aşkı ve nefreti daha da büyümeye başlamıştır. Sıla, Boran ile ilgili neler öğrenecek? Öğrendikleri ile birlikte aşkı mı yükselecek nefreti ağır  mı basacaktır?
 
Yapım:
Fm Yapım
Yönetmen:
Gül Oğuz
Senaryo:
Sema Ergenekon, Eylem Canpolat

Oyuncular:
Cansu Dere, Mehmet Akif Alakurt, Zeynep Eronat, Menderes Samancılar, Fatoş Tez, Fatoş Sezer, Muhammed Cangören, Kartal Balaban, Devrim Saltoğlu, Cemal Toktaş, Boncuk Yılmaz, Tayanç Ayaydın


Cansu Dere, Mehmet Akif Alakurt, Zeynep Eronat, Menderes Samancýlar, Fatoþ Tez, Fatoþ Sezer, Muhammed Cangören, Kartal Balaban, Devrim Saltoðlu, Cemal Toktaþ, Boncuk Yýlmaz, Tayanç Ayaydýn


Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/1119/sila-bolum-16-yeni-bolum.html