Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > İskele Sancak

İskele Sancak
Programa Doç. Dr. Durmuş Günay, Prof. Dr. Kurtuluş Kayalı, Yrd. Doç. Bedri Mermutlu ile gazeteci Mehmet Ocaktan ve Hamit Can konuk olacak. Bu yıl ‘Kültür ve Sanat Büyük Ödülü’nü de alan Karakoç’un fikirleri, Diriliş Akımı tüm yönleriyle İskele Sancak’ta.

İskele Sancak

23:45’te Kanal 7’de.

Sezai Karakoç’un yarım asırdır örgüleştirdiği ‘Diriliş Akımı’ Cuma günkü İskele-Sancak’ta inceleniyor.

Programa Doç. Dr. Durmuş Günay, Prof. Dr. Kurtuluş Kayalı, Yrd. Doç. Bedri Mermutlu ile gazeteci Mehmet Ocaktan ve Hamit Can konuk olacak. Bu yıl ‘Kültür ve Sanat Büyük Ödülü’nü de alan Karakoç’un fikirleri, Diriliş Akımı tüm yönleriyle İskele Sancak’ta.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 1979 yılından bu yana her yıl verilen Kültür ve Sanat Büyük Ödülü'nün 2006 yılındaki sahibi Sezai Karakoç oldu. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından onurlandırılan düşünürün fikirleri Mustafa Karaalioğlu’nun sunduğu İskele Sancak’ta konuşulacak. Özünde yeni bir medeniyet inşası olan ‘Diriliş Akımı’ yarım asrı aşan süre içinde şiir, düşünce, sanat, dergi, gazete ve parti gibi birçok görünümüyle kendini ortaya koydu. Üstat Sezai Karakoç, her gün kullanılan millet, devlet, ülke, tarih ve medeniyet gibi kavramları yeniden yorumlayarak dünyaya ve tarihe bakışa yeni açılımlar getirdi. Karakoç geliştirdiği medeniyet yaklaşımıyla, insanlara her zaman hayatın bütününe, görünen olayların ardındaki temel yapılara bakmanın gereğine işaret etti. Üstat, edebiyat, sanat ve düşünce alanında ortaya koyduğu eserler, yaptığı konuşmalar ve kişisel tutumuyla yeni nesillerin yetişmesine imkân sağlayan bir okul işlevi gördü. Fikir dünyasının önemli ismi son olarak da Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ‘Kültür ve Sanat Büyük Ödülü’ ile onurlandırıldı. Diriliş Akımı, Sezai Karakoç’un fikirleri, yaptıkları, yetiştirdikleri İskele Sancak’ta konuşulacak.
Sezai Karakoç ve ‘Diriliş Akımı’ aydınlar, akademisyenler ve gazetecilerle İskele Sancak’ta konuşulacak.

*****

Demokrasi platformu gerçek anlamda İskele Sancak’ta kuruluyor. Mustafa Karaalioğlu Kanal 7 ekranlarında konuklarıyla tartışılmayanları tartışacak. Tartışılmayanı tartışan, konuşulmayanı konuşan İskele Sancak Mustafa Karaalioğlu’yla devam ediyor.
Gündemdeki konular tüm açıklığıyla İskele Sancak’ta ele alınacak. Söylenemeyenleri söyleyen, her kesime söz hakkı tanıyan İskele Sancak yoluna Mustafa Karaalioğlu’yla devam ediyor. Deneyimli gazeteci Karaalioğlu’nun hazırlayıp sunduğu İskele Sancak Kanal 7 ekranlarında.

İskele Sancak, yeni dönemde de hararetli tartışmalara, aydınlatılmayı bekleyen konulara sahne olacak.

Yapım ve yönetimini Gülören Balcı Demir'in üstlendiği tartışma klasiği İskele Sancak, Mustafa Karaalioğlu’yla, Cuma günleri 23:45’te Kanal 7’de.


Mustafa Karaalioðlu


Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/1124/iskele-sancak.html