Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Her Yerde Bir Haber Var

Her Yerde Bir Haber Var
Hayri Dede 1992 yılında bir Fransız etimolog tarafından tesadüfen Denizli’nin Acıpayam ilçesinde keşfedilmişti. Bu Fransız, dedenin hayat hikayesini belgesel haline getirdi. Belgesel Avrupalının ilgisi çekti ve 2 ödül aldı. Bu belgeselden sonra Hayri Dede, Avrupa’nın çeşitli şehirlerinde konserler verdi

Güven İslamoğlu ile  HER YERDE BİR HABER VAR
CNN TÜRK, Güven İslamoğlu ile Her Yerde Bir Haber Var’ı her Cumartesi saat 20.00’de ekrana getiriyor.

Kendi yaptığı ilkel çalgılarla müzik yapan ilginç biri…
Hayri Dede 1992 yılında bir Fransız etimolog tarafından tesadüfen Denizli’nin Acıpayam ilçesinde keşfedilmişti. Bu Fransız, dedenin hayat hikayesini belgesel haline getirdi. Belgesel Avrupalının ilgisi çekti ve 2 ödül aldı. Bu belgeselden sonra Hayri Dede, Avrupa’nın çeşitli şehirlerinde konserler verdi. Şu anda Denizli Konservatuarı’nda hocalar ders veriyor. Hala Denizli Çameli İlçesi’nin Gökyaka Köyü’nde yaşıyor.

Hayri Dede’yi bulan Her Yerde Bir Haber Var ekibi, onun müziğini dinleyip, belgeselini izliyor. Avrupalıların bizden önce keşfettiği türünün son örneği Hayri Dede Her Yerde Bir Haber Var’da ekrana geliyor.

Güven İslamoğlu’nun hazırlayıp sunduğu "Her Yerde Bir Haber Var"; doğası, tarihi, kültürü ve insanıyla Türkiye’yi yeniden keşfediyor.

YAYIN TARİHİ:  24 OCAK 2008 / CUMARTESİ
YAYIN SAATİ:    20.00


Güven İslamoğluSite linki: http://www.yayinakisi.com/program/17961/her-yerde-bir-haber-var.html