Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Sıla / Yeni Bölüm

Sıla / Yeni Bölüm
Bölüm 22 / Yeni Bölim ... Sıla ve Boran aralarındaki sorunlar çözülemeye başlamıştır. Aşklarının ve özlemlerinin karşısında sadece töre vardır ve bunu nasıl aşacaklarını bilmemektedirler. Boran Sıla ve bebeğini canı pahasına korumaya kararlıdır....

SILA
Bölüm 22 / Yeni Bölim
23 Şubat Cuma 20:00'de
 
 
Mezopotamya'nın bereketli toprakları. Hiçbir penceresi birbirine bakmayan, yüksek avlulu evleri, daracık sokakları olan topraklarda kanun tanımaz töreler, töreye karşı gelen aşk!
Kalbinde hep hasret büyütmek zorunda kalan bir kızla, töreleri ve kalbi arasında kalan Boran'ın tutkulu aşk hikayesi!
Yazgısı, onu üç yaşındayken özünden, ailesinden koparıp, İstanbul'a sürükler. Kökleri Doğuda, Batı dünyasına ait Sıla, bir yalanla büyür. Sıla başka bir dünyaya kök salmaya çalışırken o farkında değildir ki, o topraklar kızların kaderini başkaları yazar.

Sıla'nın hiç duymadığı Berdel kelimesi, hayatının tüm seyrini değiştirir. Hiç tanımadığı ağabeysinin canını kurtarmak için, hiç görmediği aşiret reisi Boran'la zorla evlendirilir. Artık Sıla kocaman bir evde, yıkılmaz kuralları olan bir töreye hapistir.

Sıla her gün kaçış planları yapar ama farkında değildir ki, asıl kaçmaya çalıştığı şey, içinde yavaş yavaş büyüyen Boran'a duyduğu umarsız aşktır. 

BÖLÜM ÖZETİ:

Sıla ve Boran aralarındaki sorunlar çözülemeye başlamıştır. Aşklarının ve özlemlerinin karşısında sadece töre vardır ve bunu nasıl aşacaklarını bilmemektedirler. Boran Sıla ve bebeğini canı pahasına korumaya kararlıdır. Tam işler yoluna girmeye başlamışken, Emre’nin vurulması herkesi şok eder. Boran ile Emre’nin karşı karşıya kalması yüzünden kime inanacağını şaşıran Sıla vicdanı ve iddialar arasında sıkışıp kalır. Kenan oğlunu kimin, neden vurduğunu araştırır. Öğrendikleri karşısında şok olan Kenan Sıla’yı da suçlar. Sıla ile Kenan’ın arasındaki ilişki ciddi anlamda zedelenir. Sıla hem Boran’ın suçsuzluğunu savunmaya çalışır, hem de kendi vicdanıyla muhasebe yapmaya başlar. Ama her iki cephede de Sıla’yı çok zor günler beklemektedir. Cihan ise yaşananlara seyirci kalmaz. Boran’ın ipini çekmek için tüm fırsatları değerlendirir. Esma ile ilişkisini de ilerleten Cihan bu konuda da ileriye yönelik planlar yapmaya başlar. Emre hastanede yaşamla ölüm arasında ince bir çizgidedir. Kenan Sıla’nın hastanede olmasına izin vermezken, Sıla Boran ve Emre arasında kalmış, ne yapacağını şaşırmıştır. Emre için endişeli ve zor bir bekleyiş vardır. Sıla çözümsüzlükler içinde bir çıkış yolu bulur.

Abay’ın ısrarlı itirazlarına aldırmaz ve olayın asıl suçlusu olarak gördüğü Cihan’la buluşmaya karar verir. Cihan ve Sıla’nın kaçınılmaz karşılaşması büyük tehlikeler içermektedir.

 Yapım
Yönetmen:
Gül Oğuz
Senaryo:
Sema Ergenekon, Eylem Canpolat

Oyuncular:
Cansu Dere, Mehmet Akif Alakurt, Zeynep Eronat, Menderes Samancılar, Fatoş Tez, Fatoş Sezer, Muhammed Cangören, Kartal Balaban, Devrim Saltoğlu, Cemal Toktaş, Boncuk Yılmaz, Tayanç Ayaydın


Cansu Dere, Mehmet Akif Alakurt, Zeynep Eronat, Menderes Samancýlar, Fatoþ Tez, Fatoþ Sezer, Muhammed Cangören, Kartal Balaban, Devrim Saltoðlu, Cemal Toktaþ, Boncuk Yýlmaz, Tayanç Ayaydýn


Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/2115/sila-yeni-bolum.html