Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Ana Kuzusu

Ana Kuzusu
Ana Kuzusu bu hafta Sinop’tan Afyon’a ve Çanakkale’ye dek keyifli seyahatlerden oluşan karma bir bölümle ekrana geliyor. Naciye Teyze ve Ana kuzusu Mevlüt gezip gördükleri yerlerde yaşatılan ilginç gelenekleri izleyenlere aktarıyor...

Ana Kuzusu SİNOP’TAN, AFYON’A, ÇANAKKALE’YE

BİRBİRİNDEN RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE KANAL 7’DE

 

Ana Kuzusu bu hafta Sinop’tan Afyon’a ve Çanakkale’ye dek keyifli seyahatlerden oluşan karma bir bölümle ekrana geliyor. Naciye Teyze ve Ana Kuzusu Mevlüt gezip gördükleri yerlerde yaşatılan ilginç gelenekleri izleyenlere aktarıyor, bu arada başlarına gelen esprili olaylarla etrafındakileri gülmekten kırıp geçiriyorlar.

 

Ana Kuzusu bu hafta da eğlenceli bir bölümle ekrana geliyor. Karavanla Türkiye’nin en güzel bölgelerine geziler düzenleyen Naciye Teyze ve Ana Kuzusu Mevlüt, bulundukları bölgenin yaşatılan geleneklerini, bölge insanının yaşam biçimlerini, eğlence ve mizah anlayışlarını kendilerine has üslupları ile anlatıyorlar. Bazen köy sakinleriyle, bazen de kendi aralarında tatlı sert atışmaların yaşandığı programda her şey çok doğal, çok gerçek. Sahiciliği ile dikkat çeken Ana Kuzusu programında ilk olarak Mevlüt’ün Sinop’ta % 100 doğal bal bulmak için arılarla girdiği büyük mücadelenin komik görüntüleri var. Bu öyle bir mücadele ki büyük bir arı ordusu karşısında Mevlüt’ün pek şansı olmayacak gibi.

 

Bu arada Sinop’ta 1800 metrede meşhur Durağan kuzu çevirmesinin tadına bakmadan olmaz. Afiyetle yenilen kuzu çevirmeden sonra Durağan’da bir de öküzlere nasıl nal çakıldığını öğrenmek gerek. Eksik kalmasın diyerek Durağan’ın meşhur dev mantarlarını görmek isteyen Mevlüt, mantarları şapka yapmaya kalkınca ortaya çok ilginç görüntüler çıkıyor. Naciye Teyze, Sinop- Durağan’da eşekle tarla sürenlerin işini elinden alan Mevlüt’e söylemediğini bırakmıyor. Ana-oğlun atışması görülmeye değer!

 

Çanakkale’de höşmerim yapan hanımlarla neşeli bir sohbete dalan Naciye Teyze sonrasında Afyon-Başmakçı da şalvarlı şair teyzeden duyduğu nağmelerle duygu dolu dakikalar geçiriyor. Naciye Teyze, 93 yaşındaki halı dokuyan teyzeyi görünce duygusallığının yerini bu kez de şaşkınlık alıyor. Mevlüt ise Başmakçı’da haşhaş çiçekleri arasında yine bir muziplik peşinde.

 

Karavan üstünde yapılan bu keyifli seyahate izleyenler de davetli. Renkli bir program, eğlenceli dakikalar, ilginç gelenekler, görenekler… Ana Kuzusu, başka yerlere, başka yaşamlara pencere açıyor. Her Çarşamba 23.00’te Kanal 7’de… Sakın kaçırmayın!
Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/22391/ana-kuzusu.html