Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Avrupa Yakası

Avrupa Yakası
Burhan, ofisteki arkadaşlarının kendisinin ısırdığı yemeklerden yemediklerini, içtiği bardakları ağızlarına sürmediklerini farkeder ve bu durumu çözmeye çalışır. Önce cinsiyetle ilgili olduğunu düşünür...

Burhan, ofisteki arkadaşlarının kendisinin ısırdığı yemeklerden yemediklerini, içtiği bardakları ağızlarına sürmediklerini farkeder ve bu durumu çözmeye çalışır. Önce cinsiyetle ilgili olduğunu düşünür. Fakat sonra sınıfsal bir durum olduğuna karar verir. Bu düşünceler Burhan’la birlikte herkese Fransız İhtilali’ni hatırlatacaktır. Acaba kahramanlarımız 1789 yılının Paris’inde yaşasalardı hangi sınıfa ait olurlardı?

Makbule ve Burhan’ın nişan hazırlıkları, telaş, dedikodular herkesin Dursun’dan yalan söylemesini istemesine sebep olur. Doğrucu Davut Dursun ise bu duruma alışık değildir ve bir kaç yalandan sonra adeta devreleri yanar. Dursun artık yalan söyleme konusunda kendini kontrol edememektedir.

Volkan kızların ikinci el giysilere çok para verdiğini öğrenince Makbule’nin 80’li yılların modası eski eşyalarını lüks bir ikinci el dükkana satmaya karar verir. Ancak Makbule’nin nişan elbisesini de alınca işler karışır. Bu esnada muhallebici tayfası, ufolara bakma bahanesiyle bir teleskop edinmiştir. Teleskopla yakalanan ilk görüntü, karşı apartmanlarda perde açık soyunan çok güzel bir kadın olur. Ne yazık ki kadının kıskanç kocası da dürbünle bizimkileri seyretmektedir.

Bülent Bey, lensleri çıkarıp gözlüğe geçmeye karar verir ve aniden çevresindekilerin ona karşı tavrının değiştiğini farkeder. Özellikle kadınlardaki bu değişimi karizma ve cazibesine yorar ama sebep bambaşkadır.


Yapım  : Plato Film-Sinan Çetin
Senaryo : Gülse Birsel
Yönetmen : Jale Atabey Özberk
Oyuncular : Gülse Birsel (Aslı), Ata Demirer (Volkan), Hasibe Eren (Makbule), Sarp Apak (Tanrıverdi), Levent Üzümcü (Cem), Şenay Gürler (Fatoş), Hale Caneroğlu (Yaprak), Engin Günaydın(Burhan), Rutkay Aziz (Bülent), Suna Keskin (Sedef), Yıldırım Öcek (Patron), Veysel Diker (Tacettin), Yavuz Seçkin (Sertaç), Binnur Kaya (Şahika), Ömür Arpacı (Dursun), Hakan Yılmaz (Osman), Gönül Ülkü Özcan (Hamiyet Hala), Müşfik Kenter (Tevfik Enişte)
Avrupa Yakası 

TEKRARSite linki: http://www.yayinakisi.com/program/22408/avrupa-yakasi.html