Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > 11:14 Destin Fatal

11:14 Destin Fatal
isminden de anlaşılacağı gibi gece saat 11’i 14 geçe gerçekleşen bir kaza ve bu kazayla ilgisi yokmuş gibi görünen beş ayrı kişi ve beş ayrı hikayeyi birbirine bağlayan bir kurguya sahip.

11:14   (11:14 Destin Fatal)

Yönetmen Greg Marcks’ın ilk yönetmenlik denemesi olan ’11:14’, isminden de anlaşılacağı gibi gece saat 11’i 14 geçe gerçekleşen bir kaza ve bu kazayla ilgisi yokmuş gibi görünen beş ayrı kişi ve beş ayrı hikayeyi birbirine bağlayan bir kurguya sahip.
Middletown’da saat 11:14’ü gösterirken Jack (Henry Thomas) karanlık bir yolda araba kullanmaktadır. Birden, arabasının camına bir şey çarpar. Jack, tam da geyiklere dikkat edilmesini belirten bir tabelanın önünde durur ve çarptığı cismin bir geyik değil insan olduğunu dehşetle farkeder. Yüzü tanınmaz derecede mahvolmuş olan adamın cesedini bagajına saklamaya çalışırken bir kadın (Nora) ona yardım teklif eder. Paniğe kapılan Jack, Nora’yı savuşturur fakat bir polis memuruna yakalanır. Memur, Jack’in ellerini kelepçeleyip polis arabasına götürür. Arabada, polisin daha önce tutukladığı iki kişi daha vardır. Öykü, bu andan başlayarak geriye dönüşlerle ve sürpriz dolu açılımlarla ilerler. Seyirci, aynı gece aynı saatlerde gerçekleşen ve genç bir kadının öldüğü bir başka kazaya, bir dükkan soygununa, mezarlıkta bir aşk randevusuna ve hamile olduğunu iddia ederek sevgililerinden para koparmaya çalışan bir kadının öyküsüne şahit olur. Filmde tüm karakterler kötü, olaylar haincedir. Kimileri kendilerini, kimileri sevdiklerini korumak için yalan söyler, ihanet eder, cinayet işlerler. Oscar ödüllü güzel oyuncu Hilary Swank, Patrick Swayze ve Barbara Hershey gibi ünlü oyuncuların yer aldığı bu iyi yönetilmiş film festivallerin de gözdesi oldu.


Orijinal Adı :  11:14 Destin Fatal
Yönetmen    :  Greg Marcks
Oyuncular    :  Hilary Swank, Colin Hanks, Rachel Leigh Cook, Henry Thomas, Barbara Hershey, Patrick Swayze, Ben  Foster
Yapım           :  Komedi-Drama-Gerilim 2003 ABD KanadaSite linki: http://www.yayinakisi.com/program/31584/1114-destin-fatal.html