Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Es-Es

Es-Es
Uras, Ali’nin elinden kendisinin de hiç tahmin edemeyeceği bir şekilde kurtulur. Olayların kilit noktası Kenan’dır. Onun vereceği ifade hem Uras’ı katil damgasından kurtaracak hem de adaletin yerini bulmasını sağlayacaktır.

YENİ BÖLÜM
ES ES

2. Bölüm
 “VAZGEÇERSEN YENİLİRSİN”

 Bilmelisiniz ki, hayatta göze alabildiklerimiz kadar varız. Her şeyinizi kaybetmeyi göze almışsanız, her şeysinizdir. Hiç bir şeyinizi kaybetmek istemiyorsanız, sevdikleriniz için, hayalleriniz için, onurunuz için… İnanın hiç bir şeysinizdir. Ödediğiniz bedelle doğru orantılıdır tutkularınız, inançlarınız, arzularınız… Gerçeğin peşine düşmenin bedeli de, çoğu zaman en ağır olanıdır. Dünya iyi ve kötülerin dünyası olduğu kadar cesur ve korkakların da dünyasıdır. Kötüler bütün korkakları kendi saflarına bu yüzden kolaylıkla çekerler. Korkarsanız, susarsanız ve onaylarsınız!  Kötülerin gölgesinde bir leş gibi yaşar korkaklar. Bir de gerçeğin peşine düşmüş cesur serüvenciler vardır. Çoğu zaman günah keçisi olurlar onların dünyasında. Ama bir serüvenci için en ağır ceza onurunun ayaklar altına alınmasıdır. Sanki boynunda yağlı bir urgan varmış gibi nefesi kesilmişçesine yaşar hayatı. Aldığı her nefes ıstırap olur. Bu acıdan kurtulmak için gerçeğe ihtiyacı vardır. Dünyayı daha güzel kılmak için göze alamayacağı hiçbir şey yokken onun, düşlerinin ve doğru bildiklerinin peşinden korkusuzca yürürken, önüne taş duvarlar gibi engeller çıkar. O yolunda ilerledikçe her şey ama her şey sanki karşısında gibidir. Yürüdükçe yolunda, çelikleşir. Her engelle karşılaştığında artık daha da kararlıdır başarmak için. Artık hiç bir telkini dinlemez, ne  anasının yakarışı ne zalimin göz dağı yolundan döndüremez onu. Adil olmayan bir dünyada haklılığınızı anlatmanız kadar zor birşey yoktur. Size inanacak çok az insan olsa da etrafınızda, vazgeçemezsiniz. Eğer vazgeçerseniz, yenilirsiniz… 
Uras, Ali’nin elinden kendisinin de hiç tahmin edemeyeceği bir şekilde kurtulur. Olayların kilit noktası Kenan’dır. Onun vereceği ifade hem Uras’ı katil damgasından kurtaracak hem de adaletin yerini bulmasını sağlayacaktır. Ne var ki cinayetin ardındaki esrar perdesi çözülemeyecek denli büyüktür. Uras, umudunu Kenan’ın vereceği ifadeye saklamışken işler hiç de umduğu gibi gitmez. Kenan susturulur… Oğlunun tehlikeli bir yolda ilerlediğini gören Selmin, Uras’ı İstanbul’a dönmeye ikna etmekte kararlıdır. Bir yandan da sevdiği kıza suçsuzluğunu ıspatlamaya çalışan Uras’ı zor bir karar beklemektedir. Kenan’la birlikte aklanma hayali suya düşen Uras, içine düştüğü bataktan çıkmak için suç işlemek zorunda kalacaktır.


Yapım: TİMS PRODÜKSİYON      
Yapımcı:TİMUR SAVCI
Senaryo: SEVGİ YILMAZ – REDİFE ZERENER
Yönetmen:BAHADIR İNCE

Oyuncular :Uras : Ahmet Rıfat Şungar
Tercan : Berk Hakman
Selmin : Derya Alabora
İrem   : Leyla Tuğutlu
Menekşe: Pınar Dikici
Azmi   : Umut Karadağ
Rüya   : Süreyya Güzel
Alaz   : Olcay Yusufoğlu
Dilşa  : Beyza Şekerci
Gürel  : Sertan Erkaçan
Gülçin : Ebru Aykaç
Koray  :  Mert Aydın
Fethi  : Uraz KaygılaroğluSite linki: http://www.yayinakisi.com/program/31590/es-es.html