Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Geçmişin Gölgesinde

Geçmişin Gölgesinde
1980’lerde oynadığı ‘Birdy’,’Full Metal Jacket’ gibi yapımlarla kendinden söz ettiren yetenekli oyuncu Matthew Modine’in oynayıp yönettiği bir cinayet ve soygun filmi.

GEÇMİŞİN GÖLGESİ
(IF… DOG… RABBIT…)
1980’lerde oynadığı ‘Birdy’,’Full Metal Jacket’ gibi yapımlarla kendinden söz ettiren yetenekli oyuncu Matthew Modine’in oynayıp yönettiği bir cinayet ve soygun filmi.
Johnny Cooper (Matthew Modine), babası ve abisiyle birlikte karıştığı silahlı soygunda yakalanıp hapse girer. Onu, içinde ganimetin olduğu torbayla ortada bırakıp kaçan ailesine olan kızgınlığı yüzünden, şartlı tahliye edildikten sonra, artık bu işlere bulaşmamaya ve temiz bir hayat sürmeye karar verir. Çocukluk arkadaşı da olan polis memuru Gilmore’un da yardımıyla, bir benzin istasyonunda iş bularak çalışmaya başlar. McGurdy adında bir adamın (Bruce Dern) sahip olduğu benzin istasyonundaki bu iş, hayatını doğru yönde, suçtan uzak yaşaması için bulunmaz bir fırsattır.
Ne var ki, kardeşi Jamie, yanında sevgilisi Judy’yle çıkagelir. Amacı, Johnny’yi planladığı soyguna dahil etmektir. İlk başta bu öneriye şiddetle karşı çıkan Johnny, Jamie’nin Gilmore’u vurmasıyla, kendini bir anda, kardeşiyle birlikte Meksika’ya doğru kaçarken bulur. Geri dönmek için, son bir vurgun daha yapmaları gerekmektedir. İkili, boğa güreşlerinin yapıldığı bir arenayı soymaya karar verirler.


Orijinal Adı            : If… Dog… Rabbit…
Yönetmen            : Matthew Modine
Oyuncular            : Matthew Modine, Davie Keith, John Hurt, Bruce Dern, Lisa Marie.
Yapım                 : Cinayet – Drama 1999 ABDSite linki: http://www.yayinakisi.com/program/33127/gecmisin-golgesinde.html