Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Hayat

Hayat
Hayat, hayvanların ve bitkilerin, hayatta kalabilmek ve üremek için yapmak zorunda oldukları sıra dışı şeyler konu ediliyor.

Hayat” (Life)
Hayatta Kalma Savaşı
NTV’nin iddialı belgesellerinden ilki olan Hayat’ı (Life)  birinci bölümüyle bugün bir kez daha ekranda. Cuma başlayan belgesel daha önce yine NTV’de yayınlanan Planet Earth/Yeryüzü belgeselinin yapımcıları tarafından hazırlanan BBC belgeseli “Hayat” (Life), 10 hafta boyunca ünlü oyuncu Tuncel Kurtiz’in etkileyici sesiyle ekranda olacak. 
1. Bölüm: Hayat Mücadelesi
Hayat, hayvanların ve bitkilerin, Hayatta kalabilmek ve üremek için yapmak zorunda oldukları sıra dışı şeyler konu ediliyor. Saniyede bin kare çekim yapabilen kameralarla kaydedilen muhteşem görüntülere tanık olacağınız belgeselde palmiye cevizlerini taş “çekiçleriyle” kıran maymunlardan, sudan havaya sıçrayan su aygırlarına ve örümcek ağından av çalan bukalemunları izleyeceksiniz.  Devekuşu avlamak için bir araya gelen çitalarla koşacak, yunusların balıkları nasıl tuzağa düşürdüğünü izleyecek ve Antartika buzulları arasında, kendilerine saldıran katil balinalardan kaçmaya çalışan foklarla birlikte yüzeceksiniz.
Bu bölümde izleyeceğiniz hayvanlar;
•     Yunuslar
•     Çitalar
•     Bukalemunlar
•     Katil Balinalar
Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/33141/hayat.html