Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Dila Hanım

Dila Hanım
Barazoğlu İhsan Bey’in karısı Dila Hanım bir arazi anlaşmazlığı yüzünden kocasını vuran Karadağlı Rıza’yı öldürmeye yemin eder. Bir rastlantı sonucu, hiç tanımadığı Rıza ile karşılaşır. Ona büyük bir aşkla bağlanır.

TÜRK FİLMİ  “DİLA HANIM”

Kanal 7’de, Necati Cumalı’nın bir öyküsünden uyarlanmış unutulmaz bir Yeşilçam klasiği ekrana geliyor; DİLA HANIM... Safa Önal’ın senaryosu, Cahit Berkay’ın unutulmaz müzikleri, özenli görsel anlatımıyla bir kara sevda öyküsü, imkansız bir aşkın ıstırabı dile getiriliyor.
Barazoğlu İhsan Bey’in karısı Dila Hanım bir arazi anlaşmazlığı yüzünden kocasını vuran Karadağlı Rıza’yı öldürmeye yemin eder. Bir rastlantı sonucu, hiç tanımadığı Rıza ile karşılaşır. Ona büyük bir aşkla bağlanır. Rıza da Dila Hanım’a büyük bir aşk beslemektedir. Ancak onun kanlısı olduğunu öğrendiğinde Dila Hanımı zor bir karar beklemektedir. Mağrur ve güçlü Dila Hanım, gururlu ve kendine güvenen Karadağlı Rıza’ya karşı aşkını mı görevlerini mi tercih edecektir? Sevgi kin ve düşmanlığa, geleneklerin, törelerin baskısına rağmen var olabilecek midir?


Yönetmen: Orhan Aksoy Oyuncular: Türkan Şoray, Kadir İnanır, Erol Taş, Hüseyin Peyda Yapım: 1978-Türkiye Tür: Aşk-macera-dramaSite linki: http://www.yayinakisi.com/program/33149/dila-hanim.html