Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Hayat

Hayat
Buzul alanlardan kurak çöllere sürüngenler ve amfibiler kendilerine has eski, katı vücut planlarıyla birlikte sofistike davranış yeniliklerini kullanarak gezegenin en sert ortamlarında hüküm sürmeyi başardılar.

Hayat” (Life) –Tekrar-
2. Bölüm
Sürüngenler ve Amfibiler
Yayınlandığı ilk bölümüyle izleyicisini ekrana bağlayan ve büyük övgüler elan NTV yeni belgeseli  “Hayat” (Life), ikinci bölümüyle bir kez daha ekranda. Ünlü oyuncu Tuncel Kurtiz’in etkileyici sesiyle ekrana gelecek BBC belgeselinin bu bölümünde “Sürüngenler ve Amfibiler” konu ediliyor. 
Buzul alanlardan kurak çöllere sürüngenler ve amfibiler kendilerine has eski, katı vücut planlarıyla birlikte sofistike davranış yeniliklerini kullanarak gezegenin en sert ortamlarında hüküm sürmeyi başardılar. Acımasız avlanma yeteneklerini, sıra dışı kamuflaj tekniklerini, kurnazlıklarını ve fiziksel dayanıklılıklarını kullanarak memelileri ve kuşları korkutuyorlar. Komodo ejderlerini kara sığır avlarken, dünyanın en etkili zehirlerinden birine sahip olan deniz yılanını oyuğunda ürerken, devasa Afrika boğa kurbağasını kendisinin ve başkalarının yavrularını kurtarmak için su kanallarını kazarken izleyin ve su üzerinde yürüyenilen kertenkeleleri keşfedin.
Belgeselin ikinci bölümünde izleyeceğimiz hayvanlar:
•     Komodo Ejderleri
•     Deniz Yılanları
•     Afrika Boğa Kurbağaları
•     Basilisk Kertenkeleleri
Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/33355/hayat.html