Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Her Yerde Bir Haber Var

Her Yerde Bir Haber Var
Adana Osmaniye olarak anılan Türkiye’nin 80’inci ili Osmaniye ekrana geliyor. Güven İslamoğlu tarih kaleleri, otantik köyleri, doğal güzelliği yeterince tanınmayan Osmaniye’ye dikkatleri çekmeye çalışıyor.

Güven İslamoğlu ile
HER YERDE BİR HABER VAR
TÜRKİYE’NİN 80’İNCİ İLİ OSMANİYE
Güven İslamoğlu ile Her Yerde Bir Haber Var’da, 15 Mayıs Cumartesi gecesi saat 00.15’te, hala Adana Osmaniye olarak anılan Türkiye’nin 80’inci ili Osmaniye ekrana geliyor. Güven İslamoğlu tarih kaleleri, otantik köyleri, doğal güzelliği yeterince tanınmayan Osmaniye’ye dikkatleri çekmeye çalışıyor. Osmaniye’nin yeni Valisi İstanbul Eski Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah Osmaniye’yi tanıtmak için evinde yer fıstığından baklava yaptırıp tüm Osmaniye’ye tattırmış.
Osmaniyelilerin yer fıstıklı baklava hakkındaki görüşleri, Yaşar Kemal’in köyü Hemite’de köylünün Yaşar Kemal hakkında anlattıkları ve 25’e yakın antik kalesiyle Osmaniye Cumartesi akşamı saat 00.15’te CNN TÜRK’te ekrana geliyor.
Her Yerde Bir Haber Var’da, Battal Gazi’den kaldığı iddia edilen tüm izler ekrana taşınıyor. Ayrıca, yöresel yemekler, Frig yerleşimleri, geyiklerle dolu Zahran Vadisi’nin ilginizi çeken diğer konuları arasında ekrana gelecek.
Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/33367/her-yerde-bir-haber-var.html