Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Later With Jools Holland

Later With Jools Holland
Later with Jools Holland’ta, dünyanın en ünlü müzisyenleri, gelecek vaat eden yeni gruplar aynı sahnede buluşuyor. Bu haftanın konukları Basement Jaxx, Yoko Ono ve Jack White.

Later With Jools Holland
Gecenin Konukları  Basement Jaxx, Yoko Ono, Jack White
Later With Jools Holland’ta, dünyanın en ünlü müzisyenleri, gelecek vaat eden yeni gruplar aynı sahnede buluşuyor. Bu haftanın konukları Basement Jaxx, Yoko Ono ve Jack White.
Felix Buxton ve Simon Raycliffe’Den oluşan Basement Jaxx grubu İngiliz House müzik grubu olarak yüksek bir popülerliğe sahip. Grup, elektronik müzik, house müzik, deep house ve tech house müzik tarzıyla her geçen gün hayran kitlesini genişletiyor.
Jools Holland’ın ikinci konuğu John Lennon’un eşi Yoko Ono Lennon. Japon müzisyen ve sanatçı Yoko dünyanın en ünlü sanatçılarından biri olan John Lennon ile evlendikten sonra daha da ünlü oldu. Adı ’deniz çocuğu’ (sea child) anlamına geliyor ve ismine John Lennon’ın yazdığı The Beatles şarkısı ’Julia’da ’Ocean child calls me’ dizesinde gönderme yapılır. Sanatçının önemli bir de müzik kariyeri vardır. 7 tanesi John Lennon’la olmak üzere 26 tane albümü bulunmaktadır. Ayrıca Beatles’in dağılmasında önemli rol oynamıştır.
John Anthony Gillis, hepimizin bildiği adıyla Jack White Jools Holland’ın bugün ağırladığı bir diğer konuk. Amerikalı rock müzisteni Jack White aynı zamanda yapımcı ve aktör kimlikleri ile de ön plana çıkıyor. White başarılı kariyeri sayesinde bir Grammy Ödülünün de sahibi.
Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/33375/later-with-jools-holland.html