Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Umut Yolcuları

Umut Yolcuları
Leyla barda polis taramasına yakalanır, Hamdi durumu fark eder. Leyla annesinden yardım ister. Hamdi Leyla’yı evine getirip Zahide’ye teslime der, ancak gittiği kulüp ile ilgili uyarıda bulunur.

UMUT YOLCULARI
Gerçeğin aslında ne kadar gerçek olduğunu anlatan, soğuk sokakların sıcak yüzüne dokunan bir hikâye… Umut Yolcuları.
Erler Film / Türker İnanoğlu yapımcılığında, yönetmenliğini Ümmü Burhan’ın üstlendiği, senaryosunu Ahmet Yurdakul’un kaleme aldığı, başrollerinde Zuhal Olcay,
Yetkin Dikinciler, Ali İpin, Haluk Piyes, Sedef Avcı, Onur Dikmen, Cem Kurtoğlu ve Bülent Alkış’ın paylaştığı “Umut Yolcuları” Star TV ekranlarında…
6.bölüm özeti:
Leyla barda polis taramasına yakalanır, Hamdi durumu fark eder. Leyla annesinden yardım ister. Hamdi Leyla’yı evine getirip Zahide’ye teslime der, ancak gittiği kulüp ile ilgili uyarıda bulunur.
Kapkaç ve uyuşturucu çetesi lideri Seyfi çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir. Ancak ekibinin içindeki ihanetleri fark edemez. Bir numaralı adamı Kadir ona ihanet etmektedir. Çetenin büyüklerinden Çeto, yeni gelen Abbas’a karşı kendini sorumlu hisseder. Abbas saf ve temiz kalplidir. Kendisinden kapkaç yapması istenince olaylar sarpa sarmaya başlar. Abbas bu pislikten kurtulması gerektiğinden artık emindir. Ailesinden yardım istemeye karar verir.
Zahide ve ekibi Seyfi’nin çiftliğini gözlem altına almışlar ve operasyon için delil arayışına girmişlerdir. Yapacakları en ufak bir yanlış, kendilerini ele verecektir. Bu nedenle çok özenle ve dikkatle hareket etmek zorundadırlar. Sonunda bekledikleri delil gelir ve ekip harekete geçer.
Esra ve ailesi için beyaz ve temiz bir sayfa açmanın zamanıdır. Esra’nın babası başka bir şehre taşınmak için gerekli hazırlıkları tamamlamak ile meşguldür. Esra ise yaşadığı travmanın etkisinden az da olsa kurtulmuş gözükmektedir. Ancak kötü bir sürpriz onları beklemektedir. Küçük kızları kaçıran ve pazarlayan şebekenin lideri mahkeme kararı ile delil yetersizliğinden serbest bırakılır. Esra ve ailesi ikinci şoku yaşamaktadır. Esra’nın babası için bu bir dönüm noktasıdır.
Leyla kaydını yaptırmak için işlemlere başlamıştır. Eve gitmek için yola koyulduğu sırada, bayılan bir genç kıza yardım eder. Bahar isimli bu genç kızın maddi durumu iyi değildir ve Leyla bunu fark eder. Bu tanışıklık kısa sürede arkadaşlığa dönüşür. Ancak Leyla bu arkadaşlık yüzünden başına geleceklerden habersizdir.


Yapımcı    : Erler Film / Türker İnanoğlu
Yönetmen    : Ümmü Burhan
Senaryo    : Ahmet Yurdakul
Oyuncular    : Zuhal Olcay ( Zahide), Yetkin Dikinciler ( Mehmet),
Ali İpin (Vural Müdür), Haluk Piyes ( Nasuh), Sedef Avcı ( Aslı),
Bülent Alkış ( Ünal Çalışkan ),Cem Kurtoğlu (Kemal),Harun Aykut(Bekir), Manolya Aşık( Menekşe ), Koray Nizamoğlu ( Ali), Eftalya Faraç ( Gülşah),Gizem Yılmazcan ( Leyla)Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/36638/umut-yolculari.html