Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Artı

Artı
Güven, hafta arası Tophane’de faaliyet gösteren en eski kültür sanat kurumu olan Anadolu Kültür A.Ş. Başkanı Osman Kavala, ile sergilere yapılan saldırı ve Tophane’yi konuştu.

Banu Güven İle
ARTI  –Tekrar-
Osman Kavala Tophane’yi Anlatıyor
Banu Güven, yeni programının daha ilk haftasında gündemi merkezinden yakalayan röportajlarıyla dikkat çekiyor. Güven, hafta arası Tophane’de faaliyet gösteren en eski kültür sanat kurumu olan Anadolu Kültür A.Ş. Başkanı Osman Kavala, ile sergilere yapılan saldırı ve Tophane’yi konuştu.
İlk olarak 2005’te İstanbul Bienali’nde kullanılan Tophane’deki Tütün Deposu, Artık Depo başlığı altında güncel, çağdaş sanat sergilerini izleyiciyle buluşturuyor.
Bölgedeki bu sanatsal değişimin öncüsü olan "Depo" nun kuruluşunu, Tophane’deki sanat galerilerine yapılan saldırıları ve mahalle insanını Osman Kavala, "Artı"da Banu Güven’e anlattı.  "Kısa süre öncesine kadar sorunları diyalogla çözebiliyorduk. Ancak birkaç gün önce de bir başka galerinin davetlileri tehdit edilmiş. Son yaşanalar organize bir eylemle karşı karşıya bulunduğumuzu düşündürüyor..." diyen Kavala, Tophane’deki olayları iyi analiz edebilmek için önemli tesbitleri de paylaştı.
Bu çarpıcı röportaj Cumartesi 17:10’da NTV’de yayınlanırken söyleşinin metni ve videosuna da ntvmsnbc.com’dan ulaşılabilir.
Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/36658/arti.html