Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Doktorum

Doktorum
"Doktorum" "Safra Kesesi Hastalıkları ve Mide Ağrısı"Kanal D’nin sunuculuğunu Zahide Yetiş ve Op. Dr. Aytuğ Kolankaya’nın yaptıkları sağlık programı "Doktorum"da bugün, "Safra Kesesi Hastalıkları ve Mide Ağrısı" konusu ele alınacak. Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Murat Saruç, Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Metin Kuş ve Diyetisyen Müge

"Doktorum"

"Safra Kesesi Hastalıkları ve Mide Ağrısı"

Kanal D’nin sunuculuğunu Zahide Yetiş ve Op. Dr. Aytuğ Kolankaya’nın yaptıkları sağlık programı "Doktorum"da bugün, "Safra Kesesi Hastalıkları ve Mide Ağrısı" konusu ele alınacak.

Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Murat Saruç, Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Metin Kuş ve Diyetisyen Müge Aksu, Doktorum’un stüdyo konukları.

Mide belirtileriyle ortaya çıkan ve bazen mide hastalığı teşhisi konulup mide ilaçları verilen safra kesesi hastalıklarında, sorunun çözümünün ilk koşulu doğru teşhis koyulması. Basit bir ultrasonografik incelemeyle teşhisi konulan safra kesesi hastalıklarında çoğunlukla sorun, safra kesesinin çıkarılmasıyla ortadan kalkıyor. Her insanın zaman zaman yaşadığı mide ağrısı ise stresten, kansere kadar uzayan sağlık sorunlarının habercisi olabiliyor. İşte bu iki yaygın sağlık sorunu Doktorum’da ayrıntılı olarak anlatılacak.

Konuk uzmanlar, stüdyodaki konuklarının ve ekran başındaki izleyenlerin sorularını da yanıtlayacak.

Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/39970/doktorum.html