Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Emma

Emma
Bir Jane Austen klasiği olan Emma, İngiliz edebiyatının en şımarık kızı ve bugüne dek birçok yapıma konu oldu. Edebiyat tarihinin en sevimli çöpçatanı Emma Woodhouse, tipik bir Jane Austen karakterinin tüm özelliklerini taşıyor.

Onun Modası Hiç Geçmiyor
Emma
Bölüm 2... Bölüm 2... Bölüm 2
Bir Jane Austen klasiği olan Emma, İngiliz edebiyatının en şımarık kızı ve bugüne dek birçok yapıma konu oldu. Edebiyat tarihinin en sevimli çöpçatanı Emma Woodhouse, tipik bir Jane Austen karakterinin tüm özelliklerini taşıyor. Güzel, çokbilmiş, zeki ve özgüveni yüksek. Ancak diğerlerinden farklı bir yanı var: Dertsiz, tasasız bir hayata sahip. Ne maddi sıkıntılar içinde ne de uygun yaşa gelmiş her genç kız gibi hayatını soylu bir adamla birleştirmek zorunda.
Dönemin genç kadınlara dayattığı birçok görev, Emma’ya vız geliyor. Her şeyin en doğrusunu bildiğini sanan bu genç kadın, çöpçatanlıkta bu kadar usta olsa da kendi aşk hayatını rayına oturtmak konusunda bir o kadar beceriksiz.
Ve şimdilik “Emma”nın bu son eğlenceli BBC uyarlamasında Bay Knightley rolünde Dexter’da son sezonun kötüsünü canlandıran İngiliz aktör Jonny Lee Miller’ı izliyoruz.
Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/41552/emma.html