Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Doktorum

Doktorum
Kanal D’nin sunuculuğunu Zahide Yetiş ve Op. Dr. Aytuğ Kolankaya’nın yaptıkları sağlık programı “Doktorum”da bugün, “Bahar Hastalıkları” ile “Ağrılar ve Fizik Tedavi” konuları en ince ayrıntısına kadar ele alınacak.

 “Doktorum
“Bahar Hastalıkları” “Ağrılar ve Fizik Tedavi”
Kanal D’nin sunuculuğunu Zahide Yetiş  ve Op. Dr. Aytuğ Kolankaya’nın yaptıkları sağlık programı “Doktorum”da bugün, “Bahar Hastalıkları” ile “Ağrılar ve Fizik Tedavi” konuları en ince ayrıntısına kadar ele alınacak.
İç Hastalıkları ve Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Semra Çalangu ve İstanbul Tıp Fakültesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cengiz Bahadır Doktorum’un stüdyo konukları.
Bahar yeniden uyanma ve adaptasyon mevsimidir.  Doğadaki değişime ayak uydurmaya çalışan vücudumuzda bahar aylarında sancılı bir geçiş yaşanabilir. Özellikle mide ülseri ve tansiyon hastalıkları bahar aylarında rahatsız edici bir hale gelebilir. Saman nezlesi, aksırık, tıksırık, soğuk algınlığı yaygınlaşır. Bahar yorgunluğu oluşur. Peki, bütün bunlara karşı baharın tadını çıkarabilmek için ne yapmak gerekir? İşte bu sorunun ayrıntılı yanıtı Prof. Dr. Semra Çalangu farkıyla Doktorum’da anlatılacak.
Prof. Dr. Cengiz Bahadır ise ağrılarda fizik tedavisinin yeri ve önemi, fizik tedavi gibi egzersizleri izleyicilere uygulamalı olarak gösterecek. 
Konuk uzmanlar, stüdyodaki konuklarının ve ekran başındaki izleyenlerin sorularını da yanıtlayacak.
Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/41565/doktorum.html