Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Suç Bilimi

Suç Bilimi
Adli tıpın bilinmeyen dünyasına doğru derinlemesine inceleme yapan belgesel bu hafta “Şüpheli belgeler” konusuyla ekranda. NTV Belgesel Kuşağı’da yayınlanan BBC belgeseli ünlü olaylardan örnekler vererek suçların arkasındaki bilinmeyen gerçekleri araştırıyor ve ortaya çıkartıyor.

NTV Belgesel Kuşağı
"SUÇ BİLİMİ" (The Science of Crime)
Şüpheli Belgeler
10. Bölüm
Adli tıpın bilinmeyen dünyasına doğru derinlemesine inceleme yapan belgesel bu hafta “Şüpheli belgeler”  konusuyla ekranda.  NTV Belgesel Kuşağı’da yayınlanan BBC belgeseli  ünlü olaylardan örnekler vererek suçların arkasındaki bilinmeyen gerçekleri araştırıyor ve ortaya çıkartıyor.
Adli Tıp, delilden suçluya ulaş konusunda çalışmalarıyla  adalete yardımcı oluyor. Suç delili belgelerdeki el yazısı, daktilo ve bilgisayar çıktılarıyla ilgili her türlü soruya Adli Tıp yanıt bulabiliyor. El yazısı kime ait, belge kaç yıllık, mürekkep tipi nedir, hangi bilgisayarda yazıldı gibi sorulara adli tıpçılar yanıt bulabilir. Ama nasıl?
 Ünlü adli vakalar ışığında belgelerden yola çıkılarak çözülün davalar ve kullanılan araçlar, yöntemler belgeselde ele alınıyor.
Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/43873/suc-bilimi.html