Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Memleket Meselesi

Memleket Meselesi
Adil Hoca emekliliği gelmiş bir ilkokul öğretmenidir. İnatçı, doğrucu karakteri yüzünden yıllarca sürgün yemiş, karısı Nazife de bu yüzden hocadan bıkmış, usanmıştır. Adil Hoca, emekliliğine yakın kendi kasabasına tayin olmuştur.

TV’de İlk Kez!
MEMLEKET MESELESİ
Konu  : Emekliliği gelmiş bir ilkokul öğretmeninin başına gelenleri konu alan film        “Memleket Meselesi” TV’de ilk kez bu akşam Kanal D’de ekrana geliyor.  Adil Hoca emekliliği gelmiş bir ilkokul öğretmenidir. İnatçı, doğrucu karakteri yüzünden yıllarca sürgün yemiş, karısı Nazife de bu yüzden hocadan bıkmış, usanmıştır. Adil Hoca, emekliliğine yakın kendi kasabasına tayin olmuştur. Hoca emekliliğini beklerken, günün birinde kasabadaki genç bir polisten galiz küfürler ve okkalı bir tokat yer ve gururu fena halde incinir. İlçe emniyet müdürlüğünde ve savcılıkta genç polisin gerekli cezayı görmesini sağlamak ve adaletin yerini bulmasını görmeye kararlı olan Adil Hoca, tüm kasaba tarafından sevilen ve sayılan bir kişiliktir. Fakat Hoca, adaletten istediği sonuca bazı sebeplerden ulaşamayınca olayın peşini bırakmamaya karar verir ve onun için hayli meşakkatli bir yol başlar. Hoca’nın bu haklı mücadelesinde tüm kasaba halkı da arkasındadır ve bu ‘Memleket Meselesi’ni hep beraber çözmeye kararlıdırlar. Sakın kaçırmayın!


Yönetmen    : İsa Yıldız  Türü: Komedi Yapım Yılı:2010
Oyuncular    : Ahmet Uğurlu, Füsun Demirel, Bora Akkaş, Tuna Orhan, Ahmet KuralSite linki: http://www.yayinakisi.com/program/44358/memleket-meselesi.html