Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > İskele Sancak

İskele Sancak
İskele Sancak’ta bu hafta Suriye’de yaşanan olaylar masaya yatırılacak… Programa Akşam Gazetesi Yazarı Suriyeli Hüsnü Mahalli ve bölgeyi yakından tanıyan uzmanlar konuk olacak.

GAZETECİ HÜSNÜ MAHALLİ SURİYE GERÇEĞİNİ İskele Sancak’TA ANLATIYOR
Ekranların tartışma klasiği Erhan Çelik’le İskele Sancak her hafta birbirinden önemli konular ve uzman konuklarla ekrana geliyor. İskele Sancak’ta bu hafta Suriye’de yaşanan olaylar masaya yatırılacak… Programa Akşam Gazetesi Yazarı Suriyeli Hüsnü Mahalli ve bölgeyi yakından tanıyan uzmanlar konuk olacak.
Programda, Suriye’de neler yaşanıyor? Yönetim ve muhalifler arasındaki gerginlikler neden kaynaklanıyor? Muhaliflerin istekleri neler? Suriye yönetimi muhaliflere karşı neden şiddet kullanıyor? Uluslararası kamuoyu ve Arap dünyası Suriye’de yaşananlara nasıl bakıyor? Suriye ile Türkiye arasındaki dostluk havası sona mı erdi? Başbakan Erdoğan, “Suriye meselesi bizim iç meselemizdir” demekle ne kastetti? Dış İşleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun Suriye ziyareti ne anlam ifade ediyor? Beşar Esad olayları neden askeri güçle bastırmak istiyor? Hangi ülkeler Esad yönetimine destek veriyor? Türkiye’nin son uyarısına Suriye yönetimi nasıl karşılık verdi? ABD, Suriye’ye hangi yaptırımları uygulama kararı aldı? Gibi çeşitli sorular bölgeyi en iyi bilen gazeteci Hüsnü Mahalli ve uzman konuklar tarafından cevaplanacak.
Suriye’de yaşanan olaylar, olayların perde arkası ve olayların Türkiye’ye etkileri Erhan Çelik’in sunduğu İskele Sancak’ta. Suriyeli Gazeteci Hüsnü Mahalli’nin ve uzman konukların katılacağı İskele Sancak’ta Suriye gerçeği bütün boyutlarıyla ele alınacak…
 Türkiye’nin demokrasi platformu İskele Sancak Cuma 23.40’da Kanal 7’de.
Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/44365/iskele-sancak.html