Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Efsane

Efsane
Çin imparatoruyla evlendirilmek üzere bir tabur askerle komşu ülkeden bir prenses gelmiştir. Çin generali Meng-yi’nin görevi prensesi karşılayıp imparatora götürmektir; ancak son anda bir anlaşmazlık çıkar; iki tarafın askerleri çarpışır.

Efsane
(THE MYTH)
Heyecan, aksiyon, komedi, dram hatta felsefenin bir araya geldiği multi milyon dolar bütçeli bir sinema şöleni. Reenkarnasyon üzerine kurulu bu ilginç macerada Jackie Chan geçmişte Çin generali Meng-yi, günümüzde arkeolog doktor Jack rolünde karşımıza çıkıyor.
Çin imparatoruyla evlendirilmek üzere bir tabur askerle komşu ülkeden bir prenses gelmiştir. Çin generali Meng-yi’nin görevi prensesi karşılayıp imparatora götürmektir; ancak son anda bir anlaşmazlık çıkar; iki tarafın askerleri çarpışır. General prensesi kurtarır ancak yaralanır. Bir süre ıssız bir mağarada kalırlar ve aralarında saf bir aşk doğar. Yüzyıllar sonra reenkarnesi Dr.Jack, rüyalarında hep general olduğunu ve bu prensesi görmektedir. Bir Efsaneyi araştırmak üzere Hindistan’a gider ve gizemli güçleri olan bir göktaşı bulur, ancak olaylar karışmış, başı büyük bir belaya girmiştir. 
Efsane (The Myth) 9 Kasım Çarşamba akşamı saat 23.15’te Show Tv’de…


YÖN:  STANLEY TONG
OYN: JACKIE CHAN, KIM HEE SEON, TONY LEUNG KA FAI,  MALLIKA SHERAWAT
2005Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/45864/efsane.html