Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Çıkışlar Hediyelik Eşya Dükkanından

Çıkışlar Hediyelik Eşya Dükkanından
Provokatif, şaşırtıcı, yıkıcı ve bir o kadar da komik. Sokak sanatının tüm özelliklerini taşıyan Exit Through the Gift Shop belgeseli Britanyalı sokak sanatçısı Banksy’nin imzasını taşıyor.

Cuma Suare Kuşağı
“ÇIKIŞLAR HEDİYELİK EŞYA DÜKKANINDAN”
Sokak sanatının üstadı Banksy, size defalarca izlemek isteyeceğiniz, komik ve şaşırtıcı bir öykü anlatıyor.    
Provokatif, şaşırtıcı, yıkıcı ve bir o kadar da komik. Sokak sanatının tüm özelliklerini taşıyan Exit Through the Gift Shop belgeseli Britanyalı sokak sanatçısı Banksy’nin imzasını taşıyor. Space Invader, Monseiur Andre, Zeus, Shepard Fairey, Ron English, Swoon, Borf ve Buffmonster’ın kamusal alanlarda gerçekleştirdikleri ilginç çalışmalarını da ekrana taşıyan film Banksy’nin sözleriyle, sokak sanatından daha ilginç bir hikaye anlatıyor. “Bir Banksy filmi...” sloganı taşıyor olsa da Exit Through the Gift Shop’un sanatçıyla ilgili olduğu yanılgısına kapılmayın. Filmin esas hikayesi hali, tavrı ve özellikle duruşuyla kolayca bir komedi filmine konu olabilecek Thierry Guetta üzerinde gelişiyor.
Banksy’nin, “Thierry benimle ilgili bir film yapmak istedi ama sonunda ben onunla ilgili bir film yaptım. O benden çok daha ilginç bir insandı” yorumunu yaptığı Thierry Guetta, namı-ı diğer Mr. Brainwash Los Angeles’ta bir kıyafet dükkanı işleten, şu anda dünyanın en çok konuşulan sanatçılarından biri. Sokak sanatıyla ilgili bir belgesel yapmaya karar verip kolları sıvayan Guetta, bu yolculuğu sırasında sokak sanatının en öne çıkan isimleriyle çalışıp, yolu Banksy’ye kadar uzanıyor ve sonunda işin önemli noktalarını kendine göre kavradığına karar verip, sokak sanatçısı oluyor.


Orijinal adı: EXIT THROUGH THE GIFT SHOP
Yönetmen: BANKSY
Oyuncular: BANKSY, THIERRY GUETTA, SPACE INVADER
Yapım Yılı: 2010Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/47078/cikislar-hediyelik-esya-dukkanindan.html