Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Keşanlı Ali Destanı

Keşanlı Ali Destanı
Hapishanede suçsuz yere yattığı 4 yılın ardından Ali, çıkan aftan yararlanır. Müjdeli haber Sineklidağ’a da tez ulaşır. Hasibe oğlu için kutlama hazırlıklarına girişirken, Zilha ise öfkelidir. Tüm kalbi ile hala Ali’yi sevse de, o dayısının katilidir ve üstelik suçunu da itiraf etmiştir.

 Ali hapisten çıkıyor, Sineklidağ’da bayram var!
Kanal D’nin, Haldun Taner’in yazdığı, müzik Yalçın Tura, yönetmenliğini Çağan Irmak’ın yaptığı, senaryosunu Özen Yula ve Özlem Havuzlu’nun kaleme aldıkları, sevilen dizisi “Keşanlı Ali Destanı”nın bu bölümünde; Ali, çıkan aftan yararlanıyor ve hapisten çıkıyor. Ali’nin dönüşünün şerefine de, Sineklidağ’ın meydanında kutlama yapılıyor.
Hapishanede suçsuz yere yattığı 4 yılın ardından Ali, çıkan aftan yararlanır. Müjdeli haber Sineklidağ’a da tez ulaşır. Hasibe oğlu için kutlama hazırlıklarına girişirken, Zilha ise öfkelidir. Tüm kalbi ile hala Ali’yi sevse de, o dayısının katilidir ve üstelik suçunu da itiraf etmiştir. Ondan uzak durmak için mahalleden gitmek tek çaredir. Ali’nin dönüşünün şerefine meydanda kutlama yapılır. Bir tek Zilha katılmaz. Ali’nin de gözü onu aramaktadır. Hapishaneye Ali olarak girip, Keşanlı Ali olarak çıkması  mahalledeki kabadayıları rahatsız eder. Özellikle de Sipsi’yi. Fehime ile İzmarit Nuri’nin arasında da evlilik krizi yaşanır. Fehime, İzmarit’ten kendisini kaçırmasını ister. Ancak İzmarit yan çizince Fehime, Zilha ile plan yapar. İzmarit, kendisini kaçırmıyor ise onlar onu kaçıracaklardır. Ancak evdeki plan çarşıya uymaz ve büyük bir karışıklık yaşanır.  İşlerini yoluna koymaya çalışan Ali’nin sürekli şehre inmesi gözlerden kaçmaz. Oğlu için endişelenen Hasibe’nin ise kalbi daha fazla heyecanı kaldıramaz ve fenalaşır. Haberi alan Ali hemen hastaneye koşar. Zilha da oradadır. Bir yandan yeni imajını korumaya çalışan Ali, diğer yandan da Zilha’nın gönlünü yeniden kazanmaya çalışır. Onunla konuşmaya gider ancak, Sipsi de oradadır.


Yazan                : Haldun Taner
Müzik                : Yalçın Tura
Yapım Şirketi        : D Yapım
Genel Koordinatör        : Özge Şen
Dramalar Direktörü     : E. Ayşe Durmaz
Yönetmen            : Çağan Irmak
Senaryo                 : Özen Yula – Özlem Havuzlu
Uygulayıcı Yapımcı         : Emel Sakarya Aksoy
Özgün Müzik    : ARIA (Bora Eboğlu, Cengiz Onural, Cenk Erdoğan,    Ceyda Pirali)
Görüntü Yönetmeni ve 2. Yönetmen    : Selahattin Sancaklı
Sanat Yönetmeni          : Murat Güney
Danışman            : Gökhan Akçura
Plato Dekor Uygulama    : Hakan Yarkın
Kostüm Tasarım          : Nesrin Ayaz
Oyuncular            : Nejat İşler (Keşanlı Ali), Belçim Bilgin (Zilha),   Hale Akınlı (Hasibe), Mihriban Er (Şerif Abla), Şamil Kafkas (İzmarit Nuri),              Tuğrul Tülek (Sipsi Selim), Algı Eke (Fehime), Selin İşcan (Suzan), Ayberk Pekcan (Teke Kazım), Burcu Salihoğlu(Fadime), Beyti Engin (Çakal Rüstem),             S. Devrim Yakut (Rukiye), Hülya Gülşen Irmak (Melahat), Semah Tuğsel (Raziye), Ezgi Tombul (Ayfer), Meltem Savcı (Nezahat), Nuri Gökaşan (Hulusi Bey), Hülya Böceklioğlu (İffet Hanım), Ali Rıza Kubilay (Tetik Necmi), Yıldırım Gücük (Şipşak Rasih) Murat Kılıç (Macuncu Rıza), Barış Aydın (Kemal), Kosta Kortidis (Titrek Ekrem) ve Yavuz Sepetçi (Çamur İhsan) ve Turgut Tunçalp (Manyak Cafer)Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/47097/kesanli-ali-destani.html