Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Büyük Risk

Büyük Risk
Yeni bölüm. EFSANE YARIŞMA BÜYÜK RİSK PAZARTESİ BAŞLIYOR. 1984 yılından bu tarafa 29 Emmy Ödülü kazanan efsane bilgi yarışması Büyük Risk, Ünlü oyuncu Selçuk Yöntem’in sunumuyla Pazartesi ve Salı 23.10’da Star’da. Riske giren kazanıyor! Her bölümde üç yarışmacının katıldığı "Büyük Risk"te katılımcılar Selçuk Yöntem’in sorularına yanıt bulmaya çalışacaklar. Ünlü konukların da yarışmacı olarak katılacağı "Büyük Risk"te bilgisine güvenen ve hızlı olduğuna yarışmacılar bir sonraki yarışmada devam hakkı kazanırken para ödülü de çığ gibi büyüyecek. Ünlülerden de soru geliyor! Sanat, spor ve shov dünyasının önemli isimleri her bölümde sorularıyla yarışmaya renk katıyor. Programın bu bölümünde; Belçim Bilgin, Nejat Yavaşoğullar, Bülent Kayabaş ve Oğuz Haksever sorularıyla ekranlarda olacak. Yayın Günü: 8 Mayıs Salı Yayın Saati: 23.10-4. Blm/ Yeni bölüm Bunları biliyor musunuz? • Büyük Risk, (Jeopardy!) Amerika Patent ve Marka Ofisi tarafından “Amerika’nın En Sevilen Quiz Şov”u olarak tescil edildi. • 1984 yılındaki ilk yayınından bu yana Büyük Risk, (Jeopardy!) Amerika’da 29 defa Emmy Ödülü aldı. Program sunucusu Alex Trebek ise 5 defa Emmy’e layık görüldü. • Amerika’da en yüksek ödül $3,255,102 ile Brad Rutter tarafından kazanıldı. Ken Jennings ise 2004-2005 sezonlarında üst üste kazandığı 74 yarışma ile rekor kırdı ve 2.5 milyon dolardan fazla ödül aldı. Büyük Risk’e Uzaydan Destek • NASA astronatları uzay mekiği Atlantis’ten Uluslararası Uzay İstasyonu’na yanaşırken Büyük Risk (Jeopardy!) için ipuçları verdi. Amerika’da Ünlülerin Tercihi Oldu • Büyük Risk, (Jeopardy!) için ipuçları sunan tanınmış kişiler arasında Ürdün kraliçesi Rania Al-Abdullah, Morgan Freeman, Adam Sandler, Edward Albee, Glenn Close, Oprah Winfrey, Katie Couric, Christiane Amanpour, Anderson Cooper, Dr. Oz, Charles Barkley, Bill Clinton, Hillary Clinton, Al Franken, Rudy Giuliani, John McCain, Jerry Seinfeld, Joe Torre, Andrew Lloyd Webber ve Nobel ödüllü bir konuk yer alıyor. • Büyük Risk’nin (Jeopardy!) ünlü yarışmacıları arasında Jodie Foster, Ashton Kutcher, Nathan Lane, Al Franken, Chris Matthews, Harry Connick, Jr., Neil Patrick Harris, Andy Richter, David Duchovny, Wayne Brady, Star Jones, Jane Seymour, Jason Alexander, Regis Philbin, Scott Hamilton, Mike Piazza, Larry King, Buzz Aldrin, Kareem Abdul-Jabbar, Tom Clancy, Kirsten Dunst, Naomi Judd, Kelsey Grammer, General H. Norman Schwarzkopf, Stephen King ve Carol Burnett yer alıyor. 1992’den beri yayınlanan "Celebrity Jeopardy!"de 200’den fazla yıldız yer almış ve toplam 7 milyon dolar hayır kurumlarına bağışlanmış. Eğitimciler Çok Beğendi • Büyük Risk’nin soru-cevap formatı eğitimciler tarafından da önemli bir motivasyon aracı olarak kullanılıyor. Eğitimcilerin sınıfta da kullanabildiği ve müfredata uygun soru cevapların yer aldığı elektronik versiyonları da bulunuyor.

Yeni bölüm.
EFSANE YARIŞMA BÜYÜK RİSK PAZARTESİ  BAŞLIYOR.
1984 yılından bu tarafa 29 Emmy Ödülü kazanan efsane bilgi yarışması Büyük Risk, Ünlü oyuncu Selçuk Yöntem’in sunumuyla  Pazartesi ve Salı 23.10’da Star’da.
Riske giren kazanıyor!
Her bölümde üç yarışmacının katıldığı  "Büyük Risk"te katılımcılar Selçuk Yöntem’in sorularına yanıt bulmaya çalışacaklar.
Ünlü konukların da yarışmacı olarak katılacağı "Büyük Risk"te bilgisine güvenen ve hızlı olduğuna yarışmacılar bir sonraki yarışmada devam hakkı kazanırken para ödülü de çığ gibi büyüyecek. 
Ünlülerden de  soru geliyor!
Sanat, spor ve shov dünyasının önemli isimleri her bölümde  sorularıyla yarışmaya renk katıyor. Programın bu bölümünde; Belçim Bilgin, Nejat Yavaşoğullar, Bülent Kayabaş ve Oğuz Haksever sorularıyla ekranlarda olacak.
Bunları biliyor musunuz?
•     Büyük Risk, (Jeopardy!)  Amerika Patent ve Marka Ofisi tarafından “Amerika’nın En Sevilen Quiz Şov”u olarak tescil edildi. 
•     1984 yılındaki ilk yayınından bu yana Büyük Risk, (Jeopardy!)  Amerika’da 29 defa Emmy Ödülü aldı. Program sunucusu Alex Trebek ise 5 defa Emmy’e layık görüldü.
•    Amerika’da en yüksek ödül $3,255,102 ile Brad Rutter tarafından kazanıldı. Ken Jennings ise 2004-2005 sezonlarında üst üste kazandığı 74 yarışma ile rekor kırdı ve 2.5 milyon dolardan fazla ödül aldı. 
Büyük Risk’e Uzaydan Destek
•    NASA astronatları uzay mekiği Atlantis’ten Uluslararası Uzay İstasyonu’na yanaşırken Büyük Risk (Jeopardy!)  için ipuçları verdi.
Amerika’da Ünlülerin Tercihi Oldu
•     Büyük Risk, (Jeopardy!)  için ipuçları sunan tanınmış kişiler arasında Ürdün kraliçesi Rania Al-Abdullah, Morgan Freeman, Adam Sandler, Edward Albee, Glenn Close, Oprah Winfrey, Katie Couric, Christiane Amanpour, Anderson Cooper, Dr. Oz, Charles Barkley, Bill Clinton, Hillary Clinton, Al Franken, Rudy Giuliani, John McCain, Jerry Seinfeld, Joe Torre, Andrew Lloyd Webber ve Nobel ödüllü bir konuk yer alıyor.
•     Büyük Risk’nin (Jeopardy!)  ünlü yarışmacıları arasında Jodie Foster, Ashton Kutcher, Nathan Lane, Al Franken, Chris Matthews, Harry Connick, Jr., Neil Patrick Harris, Andy Richter, David Duchovny, Wayne Brady, Star Jones, Jane Seymour, Jason Alexander, Regis Philbin, Scott Hamilton, Mike Piazza, Larry King, Buzz Aldrin, Kareem Abdul-Jabbar, Tom Clancy, Kirsten Dunst, Naomi Judd, Kelsey Grammer, General H. Norman Schwarzkopf, Stephen King ve Carol Burnett yer alıyor.  1992’den beri yayınlanan "Celebrity Jeopardy!"de 200’den fazla yıldız yer almış ve toplam  7 milyon dolar hayır kurumlarına bağışlanmış. 
Eğitimciler Çok Beğendi
•    Büyük Risk’nin soru-cevap formatı eğitimciler tarafından da önemli bir motivasyon aracı olarak kullanılıyor.  Eğitimcilerin sınıfta da kullanabildiği ve müfredata uygun soru cevapların yer aldığı elektronik versiyonları da bulunuyor.
Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/48659/buyuk-risk.html