Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Türk ’ün Uzayla İmtihanı

Türk ’ün Uzayla İmtihanı
Çılgın Türk 1’in kahraman mürettebatı, Anguslar’dan aldıkları haritayı kullanarak dünyayı aramaya başlarlar. Alev’in Ziya ile gönüllü olarak evlendiğini duyan Fatih’in kalbi paramparçadır.

YENİ BÖLÜM
TÜRK’ÜN UZAYLA İMTİHANI
‘TÜRK’ÜN UZAYLA İMTİHANI’ YENİ BÖLÜMÜYLE ÇARŞAMBA AKŞAMI SHOW TV’DE !
Çılgın Türk 1’in kahraman mürettebatı, Anguslar’dan aldıkları haritayı kullanarak dünyayı aramaya başlarlar. Alev’in Ziya ile gönüllü olarak evlendiğini duyan Fatih’in kalbi paramparçadır.
Fatih, dünya yolunda aşk acısı çekerken; Fatih’in kendisini yüzüstü bırakıp kaçtığını sanan Alev de, Ziya’ya verdiği söz yüzünden onunla evlenmek zorunda kalmıştır. Ziya, nikahtan hemen sonra Alev’le gerdeğe girmeyi düşünse de; Alev, Ziya’nın kendisine dokunmasını önlemek için her türlü numarayı çevirir. Ama Ziya, ne Alev’den ne de onunla gerdeğe girip 35 senelik beklentiyi gerçeğe dönüştürmekten vazgeçecek gibi değildir.
Tam Alev’in daha fazla Ziya’ya direnecek ve kaçacak gücü kalmadığı anda, komşu gezegen Anguslar, Ablanlar Gezegeni’ne geniş çaplı bir istila saldırısı düzenlerler. Anguslar’ın lideri Cücük Prens, Ziya ve Namık’ı tutuklatıp zindana attırınca; Alev ve Şehrazat kurtulmuş olurlar.
Bu sırada, Çılgın Türk 1’dekiler de yolda atlattıkları meteor fırtınası tehlikesinin ardından, karadeliğe girip çıkarak dünyaya ulaşırlar. Kahramanlarımız, haftalar sonra tekrar dünyanın yörüngesine döndükleri için çok mutludurlar. Gemide bir veda gecesi bile düzenlerler.
Alev’i Ziya’nın elinden kurtaran Cücük Prens, ona son bir iyilik daha yapacağını söyler ve onu kendi gemisiyle dünyaya göndermeye karar verir. Fatih’in aslında kendini hiçbir zaman yüzüstü bırakmadığını, herşeyin tamamen bir yanlış anlaşılma yüzünden yaşandığını öğrenen Alev, Fatih’in peşinden dünyaya gidip, ona dünyada kavuşacağı için çok mutludur.
Fatih de, dünyaya inmeden önceki son gecelerinde; Alev’in kendisi için bıraktığı video mesajını izleyince şok olur. Alev, Fatih’i ve ekibini kurtarmak için Ziya ile evlenmeyi kabul etmiştir.
Fatih, Alev’i geride bırakmakla ne kadar büyük bir hata yaptığını anladığında, artık çok geçtir.
Seyircilere kahkaha tufanı yaşatacak olan ‘Türk’ün Uzayla İmtihanı’, 9 Mayıs Çarşamba akşamı saat 20.00’de sekizinci bölümüyle Show TV’de!


YAPIM                                     SÜREÇ FİLM
YAPIMCI                                 ALİ GÜNDOĞDU-İNCİ GÜNDOĞDU           
YÖNETMEN                            TAYFUN GÜNEYER
SENARYO                               YAZAR MASA
 
KARAKTERLER   
GEMİ KAPTANI FATİH YILDIRIM    UFUK ÖZKAN
LAZER TOPÇU SUBAYI VOLKAN KURNAZ    SİNAN ÇALIŞKANOĞLU
İLETİŞİM SUBAYI NECATİ DURMUŞ    HAKİ BİÇİCİ
HALKLA İLİŞKİLER SUBAYI EDACAN ŞEN    AYŞE MELİKE ÇERÇİ
İKİNCİ KAPTAN ASLI GÜMÜŞ     YONCA OSKAY
BESLENME SUBAYI OSMAN BORU    VEYSEL DİKER
TEMİZLEME GÖREVLİSİ TAZİYE BORU    BALA ATABEK
LABORATUAR ASİSTANI GÖZDE KUŞ    FEYZA ÇİPA
BİLİM ADAMI ACAR DİMDİK    BÜLENT ÇOLAK
TARKAN YILDIRIM    MESUTCAN TOMAY
   
ABLANLAR GRUBU   
MUHTEŞEM ZİYA     PEKER AÇIKALIN
ALEV    ÖZGE ULUSOY
NAMIK    ÜNAL YETER
HAKAN     TURGUT TUNÇALP
AHMET    SELMAN ÜNLÜSOY
ŞEHRAZAT    TUĞBA SARIÜNALSite linki: http://www.yayinakisi.com/program/48669/turk-un-uzayla-imtihani.html