Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > İki Aile

İki Aile
Eda ve Oğuz liseli aşıklar gibi köşkte gizli gizli buluşmaya devam ediyorlar. Çatıda sohbet ederlerken Ferit tarafından yakalanıyorlar.Durumu anlayan Ferit anlamamazlığa geliyor.Onları idare ediyor.Eda’yı müdür okula çağırıyor.

İki Aile  

Eda ve Oğuz liseli aşıklar gibi köşkte gizli gizli buluşmaya devam ediyorlar. Çatıda sohbet ederlerken Ferit tarafından yakalanıyorlar.Durumu anlayan Ferit anlamamazlığa geliyor.Onları idare ediyor.Eda’yı müdür okula çağırıyor.
Efe ve kavga ettiği çocuk 1 hafta uzaklaştırma alıyorlar. Çocuğun öfkeli babası bu karara itiraz ediyor.Kendini bilmez veli  çocuğunun Efe’yi annesine ağıza alınmayacak laflar ederek tahrik ettiği ortaya çıktığı halde durumu kabullenmez ve Eda’yı çok güç duruma sokacak bir iftira atar ortaya ve bunu haber olarak gazetede çıkartır.Bu haber Eda’nın hayatını alt üst eder.Tarık yönetim kurulu kararı gereği istemeden de olsa Eda’yı reklam kampanyasından çıkartır.Gazetedeki haberi gören Yaman Eda’ya yeniden saldırıya geçer.

11 Aralık Pazartesi 20:00 / yeni bölüm

İki Aile
Oğuz, eskiden babaannesine ait olan ve çocukluğunun geçmiş olduğu iki katlı evi satın alır. Amacı, çocuklarıyla birlikte bu eve...
YAPIM FİRMASI: D PRODUCTİONS
DRAMALAR DİREKTÖRÜ: Lale Eren
UYGULAYICI YAPIMCI: Serkan Kızıldağ
ÖYKÜ-TERTMAN: Barkın Şenüren
SENARYO: Fethi Kantarcı&Saygın Delibaş
YÖNETMEN: Nursan Esenboğa   
GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ: Mukkadder Kızılca
MÜZİK: Cem Erman
OYUNCULAR: Emre Kınay, İclal Aydın,Öner Erkan,Hakan Vanlı, Bahar Yanılmaz, Ece Çeşmioğlu, Doğaç Yıldız, Zeynep Özkaya, Akçahan Akça, Şenay Kösem ve Asu Maralman, ve Halit Akçatepe,veTekin Akmansoy
.


OYUNCULAR :Oğuz(Emre Kınay) 45 yaşlarında iyi para kazanan bir reklamcıdır. Karısı öldükten sonra üç kızına hem annelik hem de babalık yapmaktadır. Her şey Oğuz’un  eskiden babaannesine ait olan ve çocukluğunun geçmiş olduğu iki katlı evi satın alması ile başlar.Oğuz’un amacı üç kızı ile yepyeni bir hayata başlamaktır...
     Eda(İclal Aydın)  35 yaşlarında, kendisini sekreteriyle aldatan başbelası kocasından boşanmış, 2 çocuklu bir kadındır... O da tıpkı Oğuz gibi yeni bir hayata yeni bir evde başlamanın hayallerini kurmaktadır. Üst katta çocuklarıyla oturacak alt katı da anaokulu yapacaktır...
      Ferit (Öner Erkan) 27 yaşında Adanalı zengin ailenin hayta oğlu.  19 yaşında başladığı üniversite eğitimine hala devam etmektedir.  Kumar borcu yüzünden babasına ait köşkü sahte vekaletle satışa çıkartır. Eda ve Oğuz’a ayrı ayrı evi satar ve ortalıktan toz olur...
     Damla(Bahar Yanılmaz) (Oğuz’un büyük kızı) 20 yaşında. Tıp Fakültesinde okuyor. Damla, babasına çok düşkün ve annesi öldüğünden bu yana evin annesi rolünü üstleniyor. Tıp Fakültesinde okumanın zorluğunun yanı sıra, küçük kardeşlerine bakmak ve evi çekip çevirmek onun bütün vaktini alıyor.
Ceren(Ece Çeşmioğlu)(Oğuz’un ortanca kızı)14- 15 yaşlarında Oğuz’un ortanca kızı… Dağınık ve sosyal bir genç kızdır… Biraz Damla’nın zıttıdır… Evdeki düzene de uymak istemez: Damla’nın baskısından, annesinin ‘’hayaletinden’’ kaçmak için bahaneler yaratır…

Merve (Zeynep Özkaya)(Oğuz’un küçük kızı )Merve 8 yaşında Oğuz’un en küçük kızı. Babasının göz bebeği. Sevimli ve neşeli bir çocuk… Rengarenk elbiseler ve etekler giymeyi seviyor.Uzun saçlarına renkli ve sevimli tokalar, kurdeleler takıyor. En kötü durumlarda bile iyi bir yan bulmayı becerebiliyor… Merve babasına uygun bir eş bulma derdinde. Babasının etrafında dolanan gösteriş budalası kadınlardan hiç hoşlanmıyor. 
Efe (Doğaç Yıldız)(Eda’nın büyük oğlu )Sorunlu erkek çocuk. 15-16 yaşlarında. Anne ve babasının kavgalarına, babasının terbiyesizliklerine şahit olmuş. Taraf tutmuyor. İkisini de sorumlu tutuyor herşeyden. Ayrılmış ve kavga eden anne babanın çocuğu olmak istemiyor. Utanıyor bu durumdan. Sorunlu ve hırçın bir çocuk. Asi ve suça eğilimli.
Timur(Akçahan Akça)(Eda’nın küçük oğlu)9-10 yaşlarındadır. Lepiska saçlı bir çocuktur. Alnına düşen saçları üfleyerek düzeltir. Timur annesinin sevgilisidir. Eda ona küçük erkeği gibi davranır, bu da Timur’un acayip hoşuna gider. Duygusal küçük erkek çocuk. Annesiyle babasının ayrılmasına çok üzülüyor. Taraf tutmuyor ve ikisinin de barışması umudunu içinde yaşatıyor
Yaman(Hakan Vanlı) Eda’nın eski kocası. 40 yaşında. Müteahhit. Bu işi babasından öğrenmiş. İşin düzenbazlıklarını, üç kağıtlarını da. Babası onun için kötü bir model aslında. Annesi dışında iki metresi olan ve bu metreslere ayrı birer ev tutan kasaba tüccarı bir babanın oğlu. Sevgisiz büyüyen ve bu sevgisizliğini vahşice etrafa saldırarak, sevgisizliğini bir virüs gibi etrafa yayarak yaşayan bir insan Yaman.
Ferdi Bey (Tekin Akmansoy) Ferit’in  babası. 67 yaşında. Sert görünüşlü, ailesine bağlı, taşralı bir işadamı. Toprak ağası bir ailenin, sanayiciliğe soyunmuş ve başarılı olmuş kolu. İş adamı olarak yapacağını yaptığını ve bundan sonrasını biricik oğlu Ferit’in devam ettireceğine inanıyor. Oğlu kendi yerine oturacak ve imparatorluğunu daha da büyütecek.
Bakkal Numan(Halit Akçatepe) 55 yaşlarında. Mahallenin bakkalıdır. Mahalle sakinlerinin sevdiği ve saydığı biridir. Bakkal Numan. Oğuz’un küçüklüğünü ve ailesini çok yakından bilmektedir.Ayrıca eskiden Oğuz’u şimdi ise kızlarını büyüten Safiye ile de vaktiyle büyük bir aşk yaşamış.
Safiye(Asu Maralman) 50’li yaşlarda Oğuz’un emektadır. Önce Oğuz’u şimdi de kızlarını büyütmekte evi de çekip çevirmektedir.Yıllarca Oğuz’a ve ailesine hizmet etmiş güvenilir ve saygı gören ailenin sevilen bir parçasıdır.
Genel Öykü:
Oğuz, eskiden babaannesine ait olan ve çocukluğunun geçmiş olduğu iki katlı evi satın alır. Amacı, çocuklarıyla birlikte bu eve yerleşmektir. İşlerinin yoğunluğu yüzünden kızlarını ihmal etmeye başlamış, hatta biricik kızı, gözbebeği Merve’ in doğumgününü dahi unutmuştur. Tam da böyle bir ortamda, aniden karşısına çıkıveren bu eski ev, çocukluğundaki mutlu günlerini, aile sıcaklığını ona tekrar hatırlatır. Kızlarına da kendi yaşadığı mutluluğu ve aile ortamını tattırabilmek için bu eve taşınmaya karar verir.
Oğuz ve kızları güle oynaya yeni evlerine yerleşir. Ancak Ertesi sabah Eda, çocukları ve onlarla birlikte gelen nakliyecileri görünce neye uğradıklarını şaşırırlar. Ortada bir yanlış anlama, daha doğrusu yenilmiş güzel bir kazık vardır. Oğuz’un karşı çıkmalarına aldırmadan taşınmaya başlarlar. Gerek Oğuz, gerekse Eda toy çocuktan yedikleri kazığın acısını birbirleriyle didişerek çıkarmaktadır. Kavga kıyamet bir sürü gürültü. Eda cebindeki bütün parayı bu eve yatırmıştır ve gidecek başka bir yeri, Oğuz’un ise, yıllar sonra kavuştuğu bu evi kaptırmaya niyeti yoktur. Hele bu dırdırcı ve sinir kadına asla bırakmayacaktır aile yadigarını. Ortadan sıvışan Feriti bulup durumu düzeltinceye kadar aynı evde yaşamaktan başka çareleri yoktur. Üst katta bir taraf, alt katta ise diğer taraf. Bu seçim de bile kavga ederler. Üst kat ve alt kat olarak 2 ye ayrılsalar bile, ortak kullanım alanları da vardır. Evin girişi, mutfak, belki de tuvalet.

Oğuz ve Eda birbiriyle didişirken, çocukları da kendi aralarında itişirler. Hem bu yeni taşındıkları mahalleye, hem de birbirlerine uyum süreçleri komediler oluşturur. Tabii en önemlisi ise, Oğuz’un Eda’dan, hoşlanmaya başlamasıdır. Bir süre sonra huysuz ve inatçı Eda da hoşlanmaya başlar Oğuz’dan. Bunu asla kabul etmez ama. Aralarındaki didişme bir aşk didişmesi haline gelecektir. Oğuz’un küçük kızı Merve de, durumu anlayıp aralarını yapmaya çalışacaktır. Tabii, hiçbir zaman birlikte olmaları ve evlenmeleri mümkün olmayacaktır. Asıl ortamı iyice gerecek olan Eda’nın başbelası eski kocası Yaman’dır. Güzel karısına hep kötü davranan, hayatı ona zindan eden bu adam, Eda’nın burnunun sürtülüp kendisine dönmesini sağlamak için türlü dümenler, türlü tezgahlar, türlü kötülükler yapar. Oğuz da ilgi duymaya başladığı bu güzel kadını ve çocuklarını eski kocasına karşı koruma zorunluluğunda hisseder kendisini. Bu amaçta ona en büyük desteği de Eda’nın büyük oğlu Efe verecektir.

Ve...Gün gelir Ferit bulunur. Daha doğrusu enselenir. Borcunu ödemediği kumarbazların ölüm tehditinden yılmış, gizlice eve gelip yaşamaya başlamıştır. Bir süre de başarılı olur bu numarasında. Ama sonunda enselenir.Oğuz ve Eda evin kime kalacağını çözümlemek isterken Ferit ise en kısa zamanda babasından para alıp zararlarını karşılayacağını ve bunun karşılığında onu peşindeki mafyadan saklamalarını ister. Ferit’in ortaya çıkışı umulduğu gibi  sorunların çözümünden çok daha da arap saçına saçına dönmesine neden olur.

Kısacası, ‘İki Aile’ sevgiyi anlatacak,içinizi ısıtacak, komik maceralarla da kalplerinizi feth edecek....

Emre Kınay ve İclal Aydın ekranın yeni ikilisi olurken Türk Sinemasının ve tiyatrosunun ustaları Halit Alçatepe ve Tekin Akmansoy diziye bambaşka bir keyif katacak. Unutulmaz parçası ‘Bal Gibi Olur’u jenerik müziği olarak dinleyeceğiniz ‘İki Aile’ de Asu Maralman da rolalacak.
 
Genç yetenekler Öner Erkan ile Bahar Yanılmaz ve dizinin çocuk yıldızları; ‘Çilek’ karakteriyle ekranseverlerin gönlünü fetheden Zeynep Özkaya, Ece Çeşmioğlu, Akçahan Akça ve Doğaç Yıldız sizi “İki Aile” ’nin bağımlısı yapacak


Emre Kýnay, Ýclal Aydýn,Öner Erkan,Hakan Vanlý, Bahar Yanýlmaz, Ece Çeþmioðlu, Doðaç Yýldýz, Zeynep Özkaya, Akçahan Akça, Þenay Kösem ve Asu Maralman, ve Halit Akçatepe,veTekin Akmansoy.


Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/510/iki-aile.html