Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Şoray Uzun Yolda

Şoray Uzun Yolda
Son yemenici Muhammet Özuslu ile sohbet, Kilis’in meşhur zeytinleri, 36 yaşındaki damadın kınası ve Şoray’ın zor anları, adı da işletmecileri de bayan olan kafe, Kilis yemekleri ve birbirinden keyifli söyleşiler bu hafta Şoray Uzun Yolda’da.

ŞORAY UZUN YOLDA                

Pazartesi-Perşembe 19:45-Cumartesi-Pazar 16:45
 
   
Türkiye’yi karış karış gezen Şoray Uzun bu hafta Kilis’te mola veriyor.

Son yemenici Muhammet Özuslu ile sohbet, Kilis’in meşhur zeytinleri, 36 yaşındaki damadın kınası ve Şoray’ın zor anları, adı da işletmecileri de bayan olan kafe, Kilis yemekleri ve birbirinden keyifli söyleşiler bu hafta Şoray Uzun Yolda’da.
Şoray Uzun Yolda bu hafta Kilis’te bir kınaya konuk oluyor. Kilis geleneklerine göre yapılan kınada damat 36 yaşında olunca, Şoray dilini tutamıyor, “kazık kadar olmuşsun!” şeklinde bir cümle kurunca damadın ağabeyleri ile zor anlar yaşanıyor. Şoray’ın renklendirdiği Kilis kınası pazartesi günü ekrana gelecek.
Günümüzde sadece halk oyunları ekibinin kullandığı yemeninin son ustası Gaziantep Üniversitesi’nde yemenicilik dersi veriyor. 80 yaşındaki son yemenici Muhammet Özuslu, kaybolmak üzere olan bu işin sırlarını Şoray Uzun Yolda’ya anlattı. Son yemenici ile keyifli bir söyleşi Şoray Uzun Yolda’da.
Adı da işletmecileri de bayan; Kilis’in ‘Bayan Cafe’sine konuk olan Şoray Uzun, kafenin hikayesini araştırdı. Kafe işletmecileriyle gözleme açan Şoray Uzun’un keyifli söyleşisi Şoray Uzun Yolda’da.
Kadın derede çıplak ayak zeytin yıkarken, adam Şoray’la röportaj yapıp, “Eşim bana hiç bakmıyor” diye şikayet ediyor… Türkiye’de asidi en az zeytin yağının üretildiği Kilis’te zeytin hasadı, temizlenmesi ve zeytin yağının çıkarılışı Şoray Uzun Yolda’da.
Kilis’in doğal güzellikleri, birbirinden lezzetli yemekler, Kilis halkıyla neşeli röportajlar Şoray Uzun Yolda farkıyla ekrana gelecek.
Şoray Uzun Yolda Pazartesi günleri yeni bölümüyle saat 19.45’te Kanal 7’de.


*****

Şoray Uzun düştü yollara; farklı renkleri, ilginç hikayeleri ekrana taşıyor. Her hafta başka bir bölgeden, ilginç insanlar ve olaylar ekrana geliyor. Ne de olsa Şoray Uzun Yolda...
Şoray Uzun Yolda’yı Kanal 7’nin sevilen sunucusu Şoray Uzun sunuyor. Türkiye’nin dört bir yanından insan manzaraları, ilginç yaşam hikayelerinin aktarıldığı programda hem adım adım Anadolu seyahatine çıkıp, hem de eğlenceli bir saat geçireceksiniz.

Hayatın farklı renkleri, ilginç insan manzaraları Şoray Uzun’un esprili sunumuyla ekrana gelecek. Çeşit çeşit insanlar, kendi buluşlarıyla, özel yetenekleriyle Şoray Uzun’un uzun yolunda ekrana gelecek. Şoray Uzun Yolda Kanal 7 ekranlarında.


Þoray UzunSite linki: http://www.yayinakisi.com/program/514/soray-uzun-yolda.html