Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Cezmi Baskın Biyografisi
Cezmi Baskın fotoğrafı

2008 - Akasya Durağı : Osman

2007 - Tatlı Bela Fadime : Reis

2006 - Hasret : Osman

2006 - Fırtına : Bilal

2005 - Çılgın Yuva : Hamdi

2004 - Tarçın Konuştu

2004 - Ayışığı Neredesin

2002 - Emanet : Zampara müşteri Osman

2000 - Akasya Pasajı

2000 - Kumkapı Olayı-Üzgünüm

1999 - Ayrılsak da Beraberiz

1998 - İkinci Bahar : Basri

1998 - Sibel

1996 - Yaban

1994 - Kurtuluş

1991 - Deniz Gurbetçileri

1991 - Aile Bağları

1989 - Bizimkiler : Sıtkı

1989 - Cahide

1987 - Ateşten Günler

1971 - Çark

Cezmi Baskın
Doğum Yeri : İstanbul
Doğum Tarihi : 1949
Eğitimi : Sanat Merkezi

Tiyatroya Bakırköy Halk Evi'nde amatör olarak başladı. Daha sonra aynı tiyatroya stajyer oyunculuk yaparak devam etti. LCC Language and Culture Center'dan eğitim aldıktan sonra, LCC'den ayrılan grupla birlikte tiyatro eğitimini geliştirmeye çalıştı. Bir süre grup oyuncularında ve Şehir Tiyatrosu'nda çalışan sanatçı, Ankara Sanat Tiyatrosu ve Devlet Tiyatrosu'nda da çalıştı. Ankara Sanat Tiyatrosu'nda zorunlu şehir değiştirmeler ve askerlik süresi hariç uzun yıllar hizmet verdi. Bu tiyatronun genç oyuncular yetiştirme çabalarına eğitmen olarak katıldı.

İzmir Devlet Tiyatrosu'nda iki sezon oynadı fakat daha sonra tekrar Ankara Sanat Tiyatrosu'na geri döndü. TRT'de köye yönelik eğitim programları çerçevesinde dramalarda oynadı, az da olsa dublaj çalışmaları yaptı. Sinema filmleri ve tiyatroyu yanyana yürütmeye çalışan Baskın, Ankara'da olduğu süre içerisinde gençlik oyunları sahneledi ve Ankara Sanat Tiyatrosu'nda birçok oyunda yönetmen yardımcısı olarak çalıştı.

Yurt dışında gözlem ve inceleme gezileri yaptı. Oradaki Türk ve yabancılara eğitmen olarak deneyimlerini aktarmaya çalıştı. Yurt dışında Türklerin yaptığı oyunlarda oynadı ve kendi projelerini Avrupa'nın çeşitli kentlerinde uyguladı ve oynadı.

Çark, Bizimkiler, İkinci Bahar, Cahide, Ateşten Gömlek ve Kurtuluş gibi dizi filmlerinin yanısıra Hiçbiryerde, 9, O Da Beni Seviyor, Vizontele, Derviş, Kahpe Bizans, Eylül Fırtınası, Duruşma, Sen de Gitme Triandafilis, İntikam Zamanı, Kısık Ateşte 15 Dakika, Beynelmilel gibi sinema filmlerinde rol aldı.

Kalabalıktan uzak, sakin ve özel ortam olarak değerlendirdiği Bozcaada'da evi olan olan Cezmi Baskın oyunculuktan arda kalan zamanlarda İstanbul'dan kaçıp, özenle uğraştığı üzüm bağlarıyla ve şarap üretimiyle ilgilenmektedir.
Cezmi Baskın resimleri, Cezmi Baskın fotoğrafları

Cezmi Baskın videoları izle , Cezmi Baskın izle
Reklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı