Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Uğur Yücel Biyografisi
Uğur Yücel fotoğrafı

2005 - Hırsız Polis : Aksak

2003 - Alacakaranlık : Tahir Kemal Bozoğlu

2001 - Karanlıkta Koşanlar : Nevzat

1994 - Aziz Ahmet

2001 - Karanlıkta Koşanlar

1998 - İkinci Bahar

Uğur Yücel
Doğum Yeri : İstanbul
Doğum Tarihi : 1957
Eğitimi : Lisans

İstanbul Belediye Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nde öğrenim gördü, öğrenimi sırasında 1977'de stand-up göste başladı. 1975 ve 1984 yılları arasında Kenter Tiyatrosu’nda ve Şan Müzikholü’nde çeşitli oyunlarda oynadı.

1983 yılında sinema oyunculuğuna geçti. Tv skeçlerinde ve dizilerinde rol aldı. 1992 yılında ilk video kısa metrajını çekti ve sahnede perküsyon çalıp filmini seslendirerek kendine özgü bir performans sergiledi. ‘Aziz Ahmet’ adlı televizyon dizisinde yapımcılık, oyunculuk ve senaristlik yaptı.

Oyunculuktaki duru ve gerçekçi çizgisini, senarist, yönetmen ya da aktör olarak içerisinde bulunduğu TV yapımlarında da sürdürdü. Bugüne kadar dokuz sinema filminde oynadı. Bunlardan ‘Arabesk’le, ‘Sinema Yazarları En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu’, ‘Muhsin Bey’le Antalya Film Festivali’nde ‘En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu’ ödüllerini aldı. İlk sekiz bölümünü çektiği ‘İkinci Bahar’ Tv dizisiyle İletişim Fakültesi En İyi Tv Yönetmeni Ödülünü aldı. ‘Gemide’, ‘Laleli’de Bir Azize’ filmlerinin müziklerini yaptı. Uğur Yücel, son olarak ‘Eşkiya’ ve ‘Balalayka’ filmlerinde rol aldı.

1998'de kendi filmlerini çekmeye karar verdi. Filmlerini gerçekleştirebilmek amacıyla televizyon için prodüktörlük ve oyunculuk yapmaktadır. Tiyatro, müzik performansları ve filmler hazırlamaktadır. Türkiye’de her kesimden geniş bir izleyici kitlesinin saygısını kazanmıştır. Her yıl bir uzun metraj çekmek hayalindedir. Senaryosunu da kendi yazdığı Yazı Tura ilk uzun metrajıdır.
Uğur Yücel resimleri, Uğur Yücel fotoğrafları

Uğur Yücel videoları izle , Uğur Yücel izle
Reklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı