Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Ölümsüz Sevgi
Ölümsüz Sevgi
Ölümsüz Sevgi


Tarih: 2008-03-08 TV : TV8 Saat: 23:30 Tür:Yabancı Sinema


Untitled document

Dünyanın ve tüm zamanları en büyük bestecilerinden biri olan Ludwig Van Beethoven’ın yaşam öyküsünü beyazperdeye aktaran, başrollerinde Gary Oldman ve İsabella Rossellini’nin rol aldıkları sıkı bir biyografik uyarlama. Film konusunu, Beethoven’ın ölümünden sonra bulunan ve kimliği tarihçileri hala meşgul eden ‘Ölümsüz Sevgili’ye hitaben yazdığı bir mektubun sahibinin aranmasından alıyor.

1820’ler, Viyana. Müziğiyle bir asra damgasını vuran dahi kompozitör Beethoven (Gary Oldman), çocukluğunda babasından yediği dayak yüzünden sağır olsa da müthiş besteler yapan fakat bu sakatlığı yüzünden zamanla son derece aksi ve nemrut bir kişiliğe bürünmüş bir adamdır. Artık ölüm döşeğindeki bestecinin kardeşi bile onun ölmesi ve mirasına konabilmesi için günleri saymaktadır. Derken Beethoven ölür ve sadık dostu ve yakın arkadaşı Anton Schindler (Jeroen Krabbe), onun evrakları arasında ‘Ölümsüz Sevgili’ye hitaben yazdığı bir mektup bulur.

Film, bundan sonra Schindler’in bestecinin hayatındaki ipuçlarını takip ederek, hiç bir zaman evlenmemiş fakat pek çok sevgili edinmiş bu adamın hayatına girmiş kadınlardan hangisinin söz konusu ‘Ölümsüz Sevgili’ olduğunu bulmaya çalışmasını anlatır. Orta Avrupa’ya belirsiz bir yolculuğa çıkan genç adam ilk önce adam ilk önce Karlsbad’da bir otele gider ve orada Beethoven’ın en büyük aşkı olduğunu iddia eden Kontes Giulietta Guicciardi’yle konuşur. Schindler’in ikinci durağı ise Macaristan olur. Burada Kontes Anne Marie Erdody’yle (Isabella Rossellini) buluşan sadık dost, ondan, genç kadının yıllar önce büyük besteciyi sağırlığı yüzünden düştüğü zor bir durumdan kurtarmasının hikayesini dinler. Beethoven’in hayatındaki kadınlardan birinin de küçük kardeşinin köylü karısı Joanna oluşu işleri iyice karıştırır. Acaba, bu kadınlardan hangisi onun ‘Ölümsüz Sevgilisi’dir ? Beethoven’i canlandıran Gary Oldman’ın müthiş oyunculuğu ve piyano yeteneğiyle göz dolduran 1994 yapımı bu film, müzikleriyle de pek çok müziksever için ayrı bir yeri olan bir yapım.

Orijinal Adı : Immortal Beloved Yönetmen : Bernard Rose Oyuncular : Gary Oldman, Jeroen Krabbe, Isabella Rossellini, Johanna ter Steege, Miriam Margolyes Yapım : Biyografik Drama 1994 ABD-İngiltere

Künye :
Untitled document

Orijinal Adı : Immortal Beloved Yönetmen : Bernard Rose Oyuncular : Gary Oldman, Jeroen Krabbe, Isabella Rossellini, Johanna ter Steege, Miriam Margolyes Yapım : Biyografik Drama 1994 ABD-İngiltere


Ölümsüz Sevgi izle -> TV8 canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı