Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Eğreti Gelin
 Eğreti Gelin
Eğreti Gelin


Tarih: 2008-04-02 TV : KANAL D Saat: 22:15 Tür:Türk Filmi


Untitled document

Emine (N. Yeşilçay), şehrin varlıklı ailelerinin oğullarını evliliğe hazırlayan bir "eğreti gelindir". Bir süre önce başı belaya girmiş ve Hasan adlı bir faytoncu onu kollamak için birini bıçaklayıp hapse düşmüştür. Çıkınca Emine’yi alıp uzak bir kente gitmek ve orada yeni bir hayata başlamak istediği haberini göndermiştir kadına. Emine kesin bir cevap vermemiştir ama görüş günleri adama yiyecek, tütün vb. götürmektedir.

Ali (O. Ünsal), Belediye resinin oğludur. Evlenmesi ve aile işine sahip çıkması beklenmektedir. Oysa onun merakı kuklalar ve tiyatro gibi uğraşılardır. Aklı dünyayı dolaşmaktır. Büyüyüp olgunlaşmamıştır. Ailesi ona Emine’yi eğreti gelin getirmeye karar verir. Emine, Hasan’ın erken salıverilmesi ve alacağı para karşılığı bu teklifi kabul eder. Böylece Hasan’ın teklifini de kabul etmiş olur. Ali bütün bu tasarılardan haberlidir ve kendini kıstırılmış, kuklaya çevirilmiş hisseder. Emine’ye de bu duygularını söyler. Emine oğlanı yola getirmeğe ve eğitmeye çalışırken, çok farklı, alışmadığı bir tip karşısında olduğunu farkeder. Birbirlerine aşık olurlar. Aynen ailenin istediği gibi, Ali, Emine’nin kılavuzluğunda çocukluktan erkekliğe geçer. Emine görevini yapmıştır ama sonuç beklendiği gibi olmaz. Emine, ilişkilerinin imkansızlığını bilir ve Hasan’a verdiği sözü tutar ama Ali, bu ilişkinin sonunda ailesine boyun eğmeyi değil, özgürlüğüne ve hayatına sahip çıkmayı öğrenmiştir. Bu imkansız aşkın sonu kaçınılmaz olarak ağır bir trajedidir.

Film. Adana Altın Koza Film Festivali’nde: Nurgül Yeşilçay (En İyi Kadın Oyuncu), Onur Ünsal (Umut veren Genç Erkek Oyuncu),Eylem Yıldız (Umut veren Genç Kadın Oyuncu) ve ‘En İyi Film Müziği’ dalında Atilla Özdemiroğlu’na ödül kazandırdı.

Yönetmen : Atıf YILMAZ Oyuncular : Nurgül Yeşilçay, Müjde Ar, Onur Ünsal, Füsun Demirel, Şevket Çoruh, Eylem Yıldız, Fikret Hakan, Metin Akpınar – Yapım yılı : 2004

Künye :
Untitled document

Yönetmen : Atıf YILMAZ Oyuncular : Nurgül Yeşilçay, Müjde Ar, Onur Ünsal, Füsun Demirel, Şevket Çoruh, Eylem Yıldız, Fikret Hakan, Metin Akpınar – Yapım yılı : 2004


Eğreti Gelin izle -> KANAL D canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı