Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Marmara Kıraathanesi
Marmara Kıraathanesi
Marmara Kıraathanesi


Tarih: 2007-01-12 TV : TRT2 Saat: 23:15 Tür:Belgesel


Marmara Kıraathanesi
 

 
Bir devrin anlatılamamış hikayesi TRT ekranlarında...

1950- 60 yılları arasında bir çok bilim adamı, yazar, şair, düşünür, gazeteci, sanatçı, akademisyen ve dönemin üniversite öğrencilerinin müdavimi oldukları “Marmara Kıraathanesi” TRT ekranlarında soluk buluyor.

Bir devre ışık tutacak çok önemli bir yapıt...

Müdavimlerine “Marmaratör” denilen, her renkten, her seviyeden insanın bir araya geldiği Marmara Kıraathanesi, Ahmet Hamdi Tanpınar’la, Ahmet Haşim’le, Necip Fazıl ile yada Nureddin Topçu’yla bir arada oturmuş, dönemin önemli simaları tarafından anlatılıyor. 1950 ve 60’lı yıllara dair çok da konuşulmamışları yansıtacak olan belgesel dikkatleri üzerine çekecek. Yapım, gerek siyasi hayatımıza, gerekse edebiyat dünyamıza Sezai Karakoç, Hasan Korkmazcan, Nevzat Yalçıntaş, Serdengeçti, Nureddin Topçu, Necmeddin Türinay’ın gözünden bakıyor. Belki de o döneme hiç açılmamış bir kapıdan gireceksiniz.

Marmara Kıraathanesi ‘Bir Devrin Hikayesi’ belgeseli, gündem yaratacak röportajlar ve çarpıcı anılarla dolu. Bütün başrolleri kendinde toplamış bir sahnenin, büyük Türkiye ideali ile yanıp tutuşan Marmara Kıraathanesi’nin hikayesini birinci ağızlardan dinlemeye davetlisiniz.

 
 
Yayın
14.01.2007  23:15 / TRT2
14.01.2007  04:15 / TRT2

Künye :

Marmara Kıraathanesi izle -> TRT2 canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı