Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Four Rooms
Four Rooms
Four Rooms


Tarih: 2008-08-11 TV : CNBC-E Saat: 22:00 Tür:Yabancı Sinema


Untitled document

CNBC-e’de Sinema Şöleni
    “Gişe Filmleri”
Her Pazartesi Seyirci ve Hasılat Rekoru Kıran Filmler
FOUR ROOMS
 (Dört Oda)
Pazartesi 22:00

Sinemaya damgasını vurmuş, Hollywood’un unutulmaz aktörlerinden hasılat rekorları kırmış filmler her Pazartesi CNBC-e “Gişe Filmleri” kuşağında...

Yönetmen: Q. Tarantıno, Alıson Anders, Alexandre Rockwell, Robert Rodrıguez.
Oyuncular: Tım Roth, Jennıfer Beals, Antonıo Banderas, Marısa Tomeı, Madonna.
Yapım Yılı: 1995

Madonna, Tim Roth, Antonio Banderas, Bruce Willis ve Salma Hayek gibi ünlü isimlerin rol aldığı “Four Rooms” dört ayrı yönetmenin çektiği dört bölümden oluşuyor.

1990’ların başında küçük bütçelerle çekilen filmlerin büyük paralar kazanmasıyla yükselişe geçen Amerikan bağımsız sinemasının genç kuşak yönetmenlerinden dört önemli ismin imzasını taşıyan bir film Four Rooms.

Film yönetmenlerinden de ünlü isimlerden kurulu oyuncu kadrosu ve dört farklı yönetmenin farklı stillerde çektiği öyküleri birbirine ustalıkla bağlayan detaylarıyla öne çıkıyor. Allison Anders, Alexandre Rockwell, Robert Rodriguez ve Quentin Tarantino’nun yönetmen koltuğuna oturduğu film bir yılbaşı gecesi lüks bir otelin dört farklı odasında yaşanan tuhaf olayları anlatıyor.

Filmden İlginç Notlar:
• Filmin adı aslında Five Rooms olarak düşünülmüştü çünkü Amerikan bağımsız sinemasının en önemli yönetmenlerinden Richard Linklater da projeye kısa bir filmle katılacaktı. Ancak Linklater yapım aşamasında projeden ayrıldı.
• Filmi yapma fikri Alexandre Rockwell’den çıkmış.
• Ted rolü Steve Buscemi düşünülerek yazılmış.
• Bruce Willis filmde hiç para almadan oynamayı kabul ederek oyuncu sendikasının kurallarını çiğnediği için jenerikte onun adını göremiyoruz.
• The  Misbehavers adlı bölümde, çocuklar televizyonda bir süreliğine bu bölümün de yönetmeni olan Robert Rodriguez’in Bedhead adlı kısa filmini izliyorlar.
• Ted, Betty’ye telefon etmeden önce Red Apple marka bir sigara paketi görüyoruz. Bu Tarantino’nun başka filmlerinde de gördüğümüz hayali bir marka.
• Son bölümde Tarantino’nun Tim Roth’a gösterdiği derginin kapağındaki araba Pulp Fiction’da John Travolta’nın kullandığı arabanın aynısı.
• The Man From Hollywood adını taşıyan ve 21 dakika süren son bölümde “f..ck” kelimesi tam 193 kere geçiyor.
• Tarantino’nun çektiği son bölümde, Ted’in odaya girmesinden Norman’ın Angela’nın sigarasını yakışına kadar süren, hiç kesilmeden çekilmiş oldukça uzun bir plan var. Bu sahne, filmde de adı geçen Alfred Hitchcock’un bu şekilde çektiği 1946 tarihli The Rope’a bir gönderme.

Künye :
Untitled document

Madonna, Tim Roth, Antonio Banderas, Bruce Willis ve Salma Hayek
Yönetmen: Q. Tarantino, Alison Anders, Alexandre Rockwell, Robert Rodriguez.
Oyuncular: Tim Roth, Jennıfer Beals, Antonıo Banderas, Marisa Tomei, Madonna.
Yapım Yılı: 1995


Four Rooms izle -> CNBC-E canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı