Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Kürşat Başar’la Yaz Sohbetleri
Kürşat Başar’la Yaz Sohbetleri
Kürşat Başar’la Yaz Sohbetleri


Tarih: 2008-09-05 TV : CNN TÜRK Saat: 20:00 Tür:Talk Show


KÜRŞAT BAŞAR’LA YAZ SOHBETLERİ

 CNN TÜRK, “Kürşat Başar’la Yaz Sohbetleri”ni 1 Eylül haftasında saat 20.00’da ekrana getiriyor.

5 Eylül Cuma günü “Kürşat Başar’la Yaz Sohbetleri”ne, Hıfzı Topuz ve Meltem İnan konuk oluyor.

HIFZI TOPUZ
Orhan Kemal ödülünü alışını anlatan Hıfzı Topuz, “Övündüm her zaman. Orhan ile çıkardık, meyhanelere giderdik. Bir gün Orhan Kemal ödülü alacağımı düşünemezdim. O da düşünemezdi.” diyor. Orhan Kemal ve Sabahattin Ali ile tanışmasını, gazetecilerin öldürülmesini konu alan “Özgürlüğe Kurşun” adlı romanını, Atatürk döneminde öldürülen hiçbir gazetecinin olmadığını, Abdülmecid ile ilgili olacak yeni romanını, bir Türk gazetecisinin Afrika’daki yaşamını konu alan bir romanının hazırlığını ve son olarak 68 olaylarını konu alacak bir kitap hazırlığında olduğunu anlatıyor. Topuz, “Sol diyince Stalin’in solu geliyordu. Ama bu yeni bir sol arayışıydı.”

MELTEM İNAN
Meltem İnan, gitmediği sadece Filipinler, Şili, Butan ve Brezilya’nın kaldığından bahsediyor. En keyif aldığı yerin ise Hindistan olduğunu söylüyor. Onun için yaşanacak yer ise Arjantin ve Meksika’ymış. Hayatında en çok kıyafetlerinden dolayı Sudan’daki El Raşarda kabilesine şaşırmış. Peru’da fare yemek çok normal olduğu için o da yemiş. İnan, “Bana garipte gelse her şeyi deneyeyim istiyorum.” diyor. Fas’a yakın olan Seuta da “Beni yatağa attılar ve orada saldırıya uğradım. Tekme atarak kaçabildim” diyor.

Richard Gere ile tanışmasını anlatıyor. “Hindistan’da  falına baktım. Falında çocuğu olacağı çıktı. Ama Richard Gere çocuk istemediğini söyledi. Ama bir yıl sonra çocuğu oldu.”. ‘Yeni Bir Şiva’ romanından bahsediyor ve bu kitabın film olarak çekileceğini anlatıyor. Ana karakteri oynayacak kadın oyuncu ve yönetmen belli olduğundan bahsediyor.

Kürşat Başar konuklarını siyasetten modaya, tiyatrodan müziğe yaşama dair samimi sohbetlerle izleyicileriyle buluşturuyor.
 

Künye :

Kürşat Başar’la Yaz Sohbetleri izle -> CNN TÜRK canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı