Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Mert ile Gert
Mert ile Gert
Mert ile Gert


Tarih: 2008-11-22 TV : TRT 1 Saat: 19:30 Tür:Yerli Dizi


Çapkın Mert, tutumlu Gert, güzel Nazlı ve huysuz Servet Hala…

Emre Altuğ, Ragga Oktay, Begüm Birgören, Zihni Göktay ve Ayşen Grudanın başrollerini paylaştığı “Mert ile Gert” adlı dizi TRT 1’de…

Dizinin senaryosu, TRT ekranlarının unutulmazları arasında yer alan “Şaşıfelek Çıkmazı” gibi pek çok sevilen dizi ve filmle adından söz ettiren Mahinur Ergunun imzasını taşıyor. “Mutluluk” filminin senaristi Kubilay Tuncer de senaryo ekibinde yer alıyor. Dizinin yönetmeni ise Hakan Aygül.

Zıt karakterler Aynı babanın ama farklı annelerin çocukları olan iki kardeş… Mert ile Gertin birbirlerine zıt iki karakter olması, bu farklılıklar sonucu yaşanan olaylar, diziyi renkli ve bir o kadar da eğlenceli kılıyor. Sorumluluk sahibi, tutumlu, bilinçli, içine kapanık Gert ile onun tam tersi savurgan, hayatı ciddiye almayan, tembel, soğukkanlı ve çapkın Mert… Mertin savurganlığı sonucunda iki kardeşin başları ev sahipleri Poyraz Beyle fena halde derde girer. Huysuz bir emekli olan Poyraz Bey gençleri evden çıkarmak için ne lazımsa yapar. Ancak Mert ve Gertin hayatları, kendilerini çok seven Servet Halalarının yanlarına yerleşmesiyle ve karşılarına taşınan üç güzel kızın yaşamlarına girmesiyle değişir. Hayatını senelerce babasının bakımına adamış ve hep bir aile yaşamı düşleyen Servet Halanın yeğenlerinden başka kimsesi kalmamıştır. Hastalık hastası yapısı onu huysuz ve çekilmez bir kadın gibi gösterse de aslında melek gibidir. Bu arada Mert, Nazlının, diğer kızlardan farklı olduğunu anlar ve gerçek aşkla tanışır. Fakat Nazlıyı bu aşka ikna etmesi çok uzun zaman alacaktır. Ömrü boyunca güzelliğinin sıkıntısını çekmek zorunda kalan Nazlının en büyük amacı iyi bir doktor olabilmektir. İlk zamanlar Mertin aşırı ilgisinden rahatsız olur. Ona güvenmeye başladığında ise bu ilgiye kayıtsız kalamaz.

Künye :

Mert ile Gert izle -> TRT 1 canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı