Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Hugo Chavez Show
Hugo Chavez Show
Hugo Chavez Show


Tarih: 2009-01-05 TV : NTV Saat: 21:00 Tür:Belgesel


NTV Belgesel Kuşağı
 “Hugo Chavez Show
Venezuela Devrimi Hakkında Her şey
 

Hugo Chavez, bir kurtarıcı ve bir otokrat; ulusunun fakiri için bir kahraman ve kendini dünya sahnesine atmaya hevesli bir diktatör özentisi olarak portre ediliyor. Peki gerçek Hugo Chavez kim? Venezuella devrimi hakkında merak edilen her şey bu akşam (Pazartesi) saat 21:00’da NTV Belgesel Kuşağı’nda...

Belgeselde, Frontline’ın yapımcısı Ofra Bikel, George Bush’tan bir şeytan diye bahseden ve Fidel Castro ile yakın dostluk kurmasıyla ünlenen Venezuella başkanının aydınlatıcı bir portresini sunmak için Venezuela’ya gidiyor.

Bu belgesel, eski hükümet yetkilileri, Chavez’in iş arkadaşları ve sivil Venezuelalılar’la yapılan röportajlardan yola çıkarak Chavez’in iktidara çıkışı ve başkanlık yetkilerini kullanarak iktidarda kalma çabalarını ekrana yansıtıyor.

Belgesel ayrıca Chavez’in medyayı iyi kullanmasının başkan seçilmesinde ne kadar etkili olduğunu da açığa çıkarıyor. Hugo Chavez Show, izleyiciyi televizyonda her hafta beş saatliğine yayınlanan “Alo, Presidente” veya “Hello, President” adlı bir gösteriyle tanıştırarak başlıyor. Chavez’in her hafta halka seslendiği bu şovun bir kısmında şarkılar, şiirler ve Chavez’in hoşuna giden başka ne varsa o yer alıyor.

Gözlemcilere göre Chavez’in medyayı bu kadar iyi kavrayıp, üzerinde hakimiyet kurması onu başkan olmaya iten etkenlerden biriydi. Belgesel Chavez’in, 1992 yılında gerçekleşen başarısız darbe girişimi sırasında ilk defa medyanın ilgi odağı oluşunu ve bu durumdan nasıl zevk aldığını da gözler önüne serecek. Caracas’ta grubun ordusuna komuta eden Chavez, televizyona çıkıp yoldaşlarına ve halka seslenmek şartıyla teslim olmayı kabul etmişti. Chavez, başarısız darbe girişimi yüzünden iki yıl hapis yattı, ama medyada yer alması bir halk kahramanının tohumlarını atmış oldu.

Chavez 1994 yılında serbest kaldıktan sonra, 1998’de gerçekleşecek başkanlığı için çalışmalara başladı. Bu akşam ekrana gelecek Hugo Chavez Show, Chavez’in 10 yıllık iktidarının iyi ve kötü yanlarını anlatıyor.

Künye :

Hugo Chavez Show izle -> NTV canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı