Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Kadir Has Belgeseli
Kadir Has Belgeseli
Kadir Has Belgeseli


Tarih: 2009-04-04 TV : CNN TÜRK Saat: 12:05 Tür:Belgesel


KADİR HAS BELGESELİ 3. BÖLÜM

"Babamdan bana kalan en güzel miras hayırseverlikti...
Babamın ’Bir okul yaptırmak bin kişiyi hapisten kurtarır.’ sözü rehberim oldu..." ’Vatan borcu ödüyorum.’
"Kıskancın hapishanesi kendi ruhudur. Başarıyı ve mutluluğu daima alkışladım. Hayatım boyu dostlarımla dünyanın güzelliklerini paylaştım."

CNN TÜRK’te, Kadir Has Belgeseli’nin 3. Bölümü, 4 Nisan Cumartesi saat 12.05’te ekrana geliyor.

Mithat Bereket ve ekibinin hazırladığı Kadir Has Belgeseli’nin 3. ve son bölümünde, Türkiye’nin en büyük hayırseveri rahmetli Kadir Has’ın kendini adadığı hayır işleri ve bunun çevresinde gelişen büyük derslerle dolu yaşam felsefesi anlatılıyor.

3. Bölüm’de Türkiye’nin en önemli ve yenilikçi işadamının, sanayicisinin nasıl Türkiye’nin en büyük hayırseveri olduğunu izleyeceksiniz. Kendi öz varlığını başkalarıyla paylaşmanın, yardım yapmanın, ardında büyük ve kalıcı eserler bırakmanın ne demek olduğunu Kadir Has’tan dinleyeceksiniz.

Devlet üstün madalyası ile taçlandırılan bu öyküyü Kadir Has’ın ailesi, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Eski Başbakan Mesut Yılmaz, yakın arkadaşları, iş ve siyaset dünyasının önemli isimleri,  anlatımlarıyla renklendiriyor.

Bu bölümde ayrıca, ailesiyle ve dostlarıyla birlikte zaman geçirmekten çok hoşlanan Kadir Has’ın, dünyayı gezmeye, yeni yerler keşfetmeye olan merakı da özellikle yakın arkadaşlarının bol mizahlı anlatımlarıyla yer buluyor.

22 Mart 2007’de aramızdan ayrılan bu büyük hamiyetperverin önemli mesajlarla dolu hayatının son dönemleri adeta bir hayat dersi niteliğinde.


YAYIN TARİHİ:    04 NİSAN 2009 / CUMARTESİ
YAYIN SAATİ:    12.05

Künye :

Kadir Has Belgeseli izle -> CNN TÜRK canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı