Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Deniz Feneri
Deniz Feneri
Deniz Feneri


Tarih: 2009-04-07 TV : KANAL7 Saat: 23:20 Tür:Yaşam


TÜRKİYE’NİN İYİLİK YOLCULUĞU DENİZ FENERİ

Türkiye’nin iyilik yolculuğu Deniz Feneri’yle devam ediyor. Muhsin Bay ve Ramazan Ağabey Türkiye’nin dört bir yanındaki yardıma muhtaç yüreklere ulaşıyor ve iyilik hikayelerini anlatmaya devam ediyor. Deniz Feneri’nde bu hafta geçirdiği felçle birlikte ailesi tarafından yalnızlığa terk edilen Halil beyin dramı ve yaşadığı rahatsızlık sonrası ayaklarını kullanamayan, bir göz odada çocuklarıyla birlikte yaşam mücadelesi veren Habibe hanımın yaşadıkları ekrana gelecek. Türkiye’nin iyilik yolculuğu Deniz Feneri bu hafta Bursa ve Balıkesir’e doğru hayra uzanıyor...

Deniz Feneri’nde ilk olarak Halil Çetinkaya’nın yaşadığı drama tanık olunuyor. Geçirdiği kazada sol tarafına felç inmiş ve yaşadıkları sonrasında eşi ve çocukları tarafından yalnızlığa terk edilmişti. Şimdilerde belediyenin yerleştirdiği tek göz odada tuvalet bekçiliği yaparak hayatını kazanmaya çalışıyordu. Bir yandan hayatta kalmaya çalışırken diğer yandan kendisini arayıp sormayan ailesinin hasretiyle yanıyordu. Bir tek isteği vardı Halil Çetinkaya’nın o da emekli olabilmek. İlk ziyaretimizin üzerinden henüz bir kaç ay geçmişken Halil Çetinkaya’nın hayali gerçek oldu. Emekli olabilmesi için gerekli olan para hayırseverler tarafından toplandı ve sıra müjdeyi vermeye geldi.

İyilik yolculuğunun şimdiki durağı ise henüz onaltılı yaşlarda geçirdiği rahatsızlık sonrasında ayaklarını kullanamaz hale gelen Habibe sarı. Var olmamın sebepleri dediği çocukları için tutunuyordu hayata Habibe Hanım bir göz odadan ibaret olan yaşamlarında... Ne çamaşır makinesi, ne buzdolabı, ne de televizyonları vardı evlerinde. Hatta çocukların ikinci bir kalemi bile... Üstelik eşi kaza geçiripte çalışamaz duruma gelince iyice kesilmişti evlerinin rızkı...  Habibe Hanım’a ve ailesine uzanıyor bu defa iyiliğin eli.

Programda son olarak Seyir Defterine düşülen notlar ekrana geliyor.

Muhsin Bay ve Ramazan Ağabey’in sunumuyla ekrana gelen Deniz Feneri 23:20’de Kanal 7’de.

Künye :

Muhsin Bay ve Ramazan Ağabey


Deniz Feneri izle -> KANAL7 canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı