Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Atlantik Ötesinden
Atlantik Ötesinden
Atlantik Ötesinden


Tarih: 2009-04-23 TV : TRT 1 Saat: 23:05 Tür:Tartışma


Başkan Obama ilk okyanus ötesi gezisini Türkiye’ye yaptı. Obama ve Obama yönetimi için Türkiye ne anlama geliyor? Türkiye’de yapılan yorumlar elbette önemli, ama acaba bu gezi Amerikalı gazeteciler arasında nasıl yorumlanıyor. Obama’nın Türkiye ziyaretinin Amerika’daki yansımaları ve bu yansımaların sonucunda oluşabilecek global politik durum ele alınıyor.

Program konukları, Obama ile birlikte Türkiye’ye gelen, Obama’nın Türkiye ziyaretini takip eden iki önemli gazeteci, Wall Street Journal’dan Jonathan Weisman ve TBS ajansından Eric Wiener. Onlar Türkiye gezisi ile ilgili Amerika tarafına yansıyan ayrıntıları aktarıyor. Türkiye, bölgesindeki gücünü her gecen gün daha da artırıyor. Bölgesindeki etkin güç olma konumunu her gecen gün daha da sağlamlaştırıyor. Türkiye’nin yaptığı bu dış politika adımları Amerika basını tarafından nasıl görülüyor? İki önemli gazeteci, Başkan Obama’nın Türkiye gezisini ve sonrasını tartışıyor, Başkan Obama Amerika’ya döndükten sonra neler konuşuldu?

Türkiye’nin Amerika gündeminde teşkil ettiği yer ne kadardır? Bu gezi Türkiye için önemli bir geziydi hiç şüphesiz, Amerika açısından bakıldığında da aynı önem verildi mi? Baskan Obama’nın Türkiye hakkındaki görüşleri, Türkiye temaslarının kodları. Hepsı ve daha fazlası yönetimini Gökhan Karahan’ın, sunumunu Bülent Alirıza’nın üstlendiği “Atlantık Otesınden”de…

“Atlantik Ötesi” 23 Nisan Perşembe günü TRT 1’de

Künye :

Atlantik Ötesinden izle -> TRT 1 canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı