Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Budala dizisi yeni bölüm
Budala dizisi yeni bölüm
Budala dizisi yeni bölüm


Tarih: 0200-10-23 TV : TRT 1 Saat: 23:15 Tür:Yabancı Dizi


Ünlü yazar Dostoyevski’nin en başarılı eserlerinden biri olan ve daha önce iki kez sinemaya uyarlanan “Budala” bu kez çok zengin bir dekor ve kostüm eşliğinde, 10 bölümlük bir dizi olarak ekrana geliyor.

Dostoyevski 1868 yılı başında bitirdiği romanı için, çok zengin bir konusu olmadığını ve düşündüklerinin onda birini bile dile getiremediğini söylüyordu. Ama “Budala” büyük yazarın ölümsüz eserlerinden biri olarak bugünlere gelmeyi başarmıştır. Kendisi de sara hastası olan Dostoyevski, kahramanına kendi kişiliğinden pek çok şey koymuştur. Prens Mişkin’in anıları aslında ünlü yazarın anılarıdır.

Romanın kahramanı Prens Mışkin, saralıdır. Tedavi gördüğü İsviçre'den döndüğünde elindeki giysi çıkınından başka hiçbir şeyi yoktur. Yaşamı kendi iç dünyasını seyre dalmakla geçmektedir. İnsanlarla her türlü alışverişten arınmıştır. Budalalık derecesinde iyi olan Prens Mışkin, tam bir ermiş kişidir, sevmekten başka bir şey gelmez elinde. Müthiş bir zeka sahibidir. Çevresindekiler, onu her zaman yadırgar, ama onsuz da edemezler.
 
 
Yayın
23.10.2006  23:15 / TRT1

Künye :

Budala dizisi yeni bölüm izle -> TRT 1 canlı yayın



Reklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı